למרות הסיכום: רומן סורקין סירב להצעת מכבי ת"א

האלופה סגרה עם חיפה על פיצוי של 150 אלף דולר, אך הפורוורד לקח צעד לאחור. הסיבות: רצון להתקדם עונה נוספת, הצעה לא משתלמת וההמתנה לרגע בו יהיה חופשי

רועי כהן ועמרי מנהיים  04.08.20 - 12:28
תחילת כתבה

המאמצים של מכבי ת"א להחתים את אחד הישראלים הבכירים והמבטיחים בליגה בינתיים לא נושאים פרי. לערוץ הספורט נודע כי רומן סורקין השיב בשלילה להצעת מכבי ת"א, שהגישה לו חוזה לשלוש שנים, וכי מעדיף בשלב זה להישאר במכבי חיפה.

הצהובים הגיעו להבנות עם חיפה, על דמי ההעברה בגובה של 150 אלף דולרים. אם העסקה היתה יוצאת אל הפועל, היה מדובר בדמי ההעברה הגבוהים ביותר ששולמו עבור שחקן ישראלי בשנים האחרונות. אלא שסורקין עצמו החזיר תשובה שלילית בטענה שמבחינה כלכלית לא מדובר בעסקה משתלמת עבורו. הוא דרש ממכבי סכום גבוה יותר, אותו האלופה לא היתה מוכנה לשלם - והעסקה נפלה.

הסירוב של סורקין הוא לא רק בגלל ההיבט הכלכלי. הוא עשה התקדמות עצומה במדי חיפה מאז שחזר לארץ ממכללת אורגון (שם שיתף פעולה עם טיילר דורסי) ובשיחות עם אנשי חיפה הביע את הערכתו העמוקה להשקעה שנעשתה בו ואף אמר כי הוא מאמין ששנה נוספת בכרמל תקדם אותו עוד יותר ברמה המקצועית.

ואמנם, שיקול כלכלי נוסף הוא שבקיץ הבא סורקין יהיה שחקן חופשי, והשחרור שלו ממכבי חיפה יהיה זול בהרבה ויכלול רק דמי השבחה. בסביבתו של סורקין מקווים כי הדבר יאפשר למכבי ת"א להגיש הצעה כספית גבוהה יותר. עם זאת, לא מן הנמנע שהצהובים ינסו לשדרג את הצעתם בקרוב כדי לנסות לשכנע את סורקין לעבור עוד הקיץ.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >