סמואל עלתה לגמר 1,000 מטר לסירת יחיד בריו

המשחקים הפראלימפיים: סיימה ראשונה במקצה הניחומים והעפילה. טביב ברבע גמר בטניס שולחן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.16 - 15:15
שחררה לחץ. סמואל
שחררה לחץ. סמואל
תחילת כתבה

הרבה לחץ השתחרר היום (שבת) במשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפיים בריו. החותרת מורן סמואל, אלופת העולם, עלתה לגמר בסירת יחיד ל-1,000 מטרים.

לאחר שלא הצליחה להעפיל לגמר במוקדמות אתמול כשסיימה שנייה במקצה שלה, התייצבה סמואל למקצי הניחומים כשהיא יודעת שאם תסיים באחד משני המקומות הראשונים היא תזכה בכרטיס הנכסף לגמר. סמואל הגיעה ראשונה במקצה שלה לאחר 5:22:96 דקות, ובכך עמדה במטרה.

כידוע, סמואל נחשבת לפייבוריטית הבכירה במשלחת לזכות במדליית זהב, וערב היציאה לריו היא הצהירה שזו אכן הציפייה שלה. "התנאים היום היו מצויינים. אתן מחר את כל מה שיש לי" אמרה החותרת, "יש לי מסר לעולם. קודם תשפטו אותנו כבני אדם ורק אחר כך כנכים. כולנו שווים".

עוד בחתירה: צמד החותרים ראובן מגנאג'י ויוליה צ'רנוי סיימו את מקצה ההזדמנות השנייה בקטגורית סירה זוגית משוט כפול במקום הרביעי ולא זכה בכרטיס לגמר א'. הם חצו את קו סיום ל-1,000 מטרים בזמן של 4:28.60 דק'. הצמד יעלה להתחרות מחר (א') בגמר ב' על מקומות 7-12.

עוד לפני כן, טניסאית השולחן, קרוליין טביב, העפילה הלילה (בין שישי לשבת) לרבע הגמר בריו. היא עשתה את זה אחרי שגברה 5:11, 7:11, 12:10 ו-7:11 על מריה פארדס אלבור המקסיקנית וסיימה את שלב הבתים עם שני ניצחונות. בשלב הבא מצפה לישראלית מפגש עם ג'איי ג'ו הסינית, שגם היא ניצחה בשני משחקיה הראשונים.

לשאר טניסאי השולחן של המשלחת הלך קצת פחות. חגית בריל הודחה אחרי הפסד שני בריו, הפעם 3:1 במערכות לצ'ילצ'יטפריאק בוטוונסירינה התאילנדית. גם דני בוברוב שהפסיד באותה תוצאה למיחאל ינסן הדני, ושי סיאדה שנוצח 3:0 על ידי שינגיואן גואו הסיני, הודחו.

איתי ארנליב הפסיד 6:4 ו-6:4 לדייויד ואגנר האמריקני בטניס על כיסאות גלגלים, וגם אדם ברדיצ'בסקי נוצח - 6:1 ו-6:2 על ידי סאטושי סאידה היפני. נבחרת השחייה נפסלה בגמר השליחות ב-4X50.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >