בית הדין יקיים דיון מחודש על הקריאות לעמוס

ההתאחדות ערערה על ההחלטה לזכות את מכבי ת"א: "מצדיקה התעמרות של הקהל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.01.22 - 22:08
תחילת כתבה

ההתאחדות לכדורגל החליטה לערער על ההחלטה לזכות את מכבי תל אביב אתמול (רביעי), בגין הקריאות שנשמעו לעברו של דני עמוס. בעקבות הערעור, שהוגש על ידי תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, נשיא בית הדין העליון, השופט (בדימוס) אמנון סטרשנוב, הדיון יתקיים ביום רביעי, 2.2.22, שעה 13:00.

בין הנימוקים לערעור נכתב: "מדובר בהחלטה שגויה על פניה. ההחלטה נוקה בהנמקות המשמשות לה יסוד ולמעשה נותנת הכשר והצדקה להתעמרות מצד קהל אוהדים, באופן מאורגן, בשחקן כדורגל, תוך פגיעה בו ואגב כך בקהילה שלמה, על רגע נטייה מינית. העובדה שהשחקן עצמו אינו נמנה עם הקהילה והבהיר זאת ברבים, אינה מעלה ואינה מורידה לעניין החומרה שבעבירה, שכן הדעת נותנת כי הקריאות המבזות לא נועדו לעידודו של השחקן, ולא נועדו על מנת להפגין הזדהות ותמיכה בקהילה. הקריאות כוונו כלפיי השחקן הספציפי דווקא על רקע הזדהותו ותמיכתו בקהילה הגאה ונועדו לבזותו ולהשפילו, וכפועל יוצא לבזות ולהשפיל את הקהילה".

"ההתאחדות אינה יכולה להשלים עם אמירה ערכית כזו מצד בית הדין המשמעתי ואינה יכולה להשלים עם התופעה - הראויה לגנאי ולהוקעה, של קריאות מאורגנות ומתגרות של קהל אוהדים כלפי שחקן על רגע נטייה מינית. המדובר בהתנהגות שאין להשלים איתה ואסור להישאר אדישים אליה".

כזכור, הצהובים זוכו לחלוטין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, לאחר שהועמדו לדין בעקובת קריאות "הומו" לעברו של שוער מכבי נתניה, דני עמוס, זאת למרות שהאירוע נרשם בדו"ח השיפוט.

לטענת הדיין נועם ליובין, הסיבה לזיכוי היא כי הקריאה "הומו" בשנת 2022 כי לא עלבון, שכן מדובר בתקופה שבה אין שום הבדל מגדרי. טענה נוספת הייתה היא שמדובר במדרון חלקלק, בסיומו יתחילו להעמיד קבוצות לדין על כל קללה שנשמעת במגרש.

 

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >