"אוסקר גלוך? מאז יוסי בניון אני לא זוכר שחקן כזה"

בשיחה עם "5 באוויר", גילי ורמוט התייחס לכוכב נבחרת הנוער וייעץ: "עם איביץ', זהבי, שני חלוצים זרים וגויאגון במכבי ת"א, הייתי ממליץ לו לעזוב". על ניר ביטון ("חידה"), חמד ("עשה קריירה אדירה אבל הוא בירידה"), אליאס ("עסקה טובה של הפועל ת"א") והיורו ("שנתון חריג, זו יכולה להיות נקודת מפנה")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.22 - 17:00
תחילת כתבה

בשישי האחרון נחתם היורו עד גיל 19 עם גאווה ישראלית גדולה. הנבחרת בהובלתו של אופיר חיים הגיעה עד למעמד הגמר ההיסטורי, בו נכנעה 3:1 לאנגליה בתום הופעה הירואית. בשיחה עם "5 באוויר", סיפר שחקן העבר גילי ורמוט על התובנות שלו מהבחורים בכחול-לבן, עתיד אוסקר גלוך והקיץ של מכבי חיפה, מכבי תל אביב, הפועל באר שבע והפועל תל אביב.

"הדרך בה הם שיחקו, מעבר לתוצאות, היא כזו שלא רואים מנבחרת ישראלית בכל גיל שהוא, וגם לא מקבוצה ישראלית שמשחקת באירופה", פתח ורמוט במחמאה גדולה לנבחרת. "הם באו בכל משחק לשלוט, ליזום, להיות פייבוריטיים, להחזיק בכדור וללחוץ גבוה עם המון שחקנים אינטליגנטיים וכישרוניים. זה משהו מאוד חריג אצלנו. אם ההישג הזה יהיה נקודת מפנה ונשנה גישה וננסה לשחק כדורגל מהסוג הזה עם שחקנים שמתאימים לסגנון הזה, אז זה יהיה הישג גדול יותר מהגמר", הוסיף.

ורמוט המשיך במחמאות, והפעם סימן את הצוות המקצועי בראשות אופיר חיים: "שנתון 2004 הוא חריג מבחינת כישרונות. לזכותו של אופיר חיים, הוא העלה 10 שחקנים מהשנתון הזה לאליפות שהיא של 2003. כל הרביעייה ההתקפית היא 2004. צריך להיות אמיץ כדי לעשות את זה. עכשיו כשהגיע יילה חוס אז מנסים להטביע איזשהו DNA מסוים, עקרונות, הלחץ הגבוה, רביעייה התקפית. אבל לשחק עם שני שחקנים כל כך טכניים ואינטליגנטיים כמו אילי מדמון ואל-ים קנצ'ופולסקי זה אך ורק לזכותו של אופיר חיים".

הקשר שפרש סיפר על מה שלטעמו היתה נקודת המפנה בקריירה של גלוך: "אני לא אומר שכל אחד שהיה בנבחרת הזאת אז אוטומטית צריך להיות קדוש או ישר לשחק. אבל כן ראינו המון פונטציאל, אבל בוא נגיד שאם בשנה שעברה אין את מלאדן קרסטאיץ' שבמהלך אמיץ זורק את אוסקר גלוך למגרש, אז עד היום הוא היה משחק בליגה לנוער ולך תדע מה היה קורה איתו".

אחרי היורו הנפלא שלו, ורמוט סיפר מה היה מייעץ לגלוך לעשות כבר השנה: "אם היה ממשיך שם קרסטאיץ', הייתי אומר לו לא לעזוב את מכבי תל אביב, לעשות עוד עונה גדולה ואז לצאת. אבל מכיוון שזה איביץ', ויש לו את זהבי את הראש עם עוד שני חלוצים זרים וגויאגון שמאריך חוזה - הייתי ממליץ לו לצאת עכשיו".

ורמוט המשיך והתייחס לסיכויים של גלוך להצליח מעבר לים ולא חשש להשוות בינו לבין ליגיונר צעיר אחר: "אם מועדון לוקח אותו ומשקיע בו ולוקח אותו כפרויקט כי הוא ממש צעיר, אז יש סיכוי להצלחה. עם כל הכבוד, אל תשוו בין סוף פודגוראנו לגלוך מבחינת היכולות, גלוך זה משהו מיוחד. הוא צריך לבחון את ההצעות שלו ולשבת עם ההורים, המאמנים ולהחליט".

לסיום בנושא זה, ניפק ורמוט השוואה משמעותית ביותר עבור גלוך: "מתקופת בניון אני לא זוכר שחקן כזה. זה כאילו יש לו 'בייגלה' על הראש".

כאמור, הקיץ הנוכחי הוא אחד המרתקים שידעה ליגת העל בשנים האחרונות, בייחוד סביב מירוץ החימוש של הגדולות. ורמוט התייחס לשובו של ניר ביטון לליגת העל: "בכללי, כל ליגיונר שחוזר לארץ אחרי המון שנים בחו"ל הוא סוג של חידה, כנ"ל ניר ביטון. לדוגמא, אם דור פרץ או יונתן כהן יחזרו אז ייקח להם חודש-חודשיים לחזור לכושר אבל תדע מה אתה מקבל, אבל כאן זו סוג של חידה".

על הצטרפותו המפתיעה של תומר חמד להפועל ב"ש: "יהיה מעניין אם ב"ש יביאו חלוץ זר בנוסף לחמד. יש מקום להשאיר את איתי שכטר ואת שגיב יחזקאל. הוא (חמד) מסוגל לתת תפוקה. הביאו אותו על המשבצת של רוקאביצה. הוא עשה קריירה אדירה והוא בירידה בשנים האחרונות, אבל אם הוא יהיה בכושר יהיה לו מה לתת. הוא חלוץ ציר מצוין. בעיני הפועל באר שבע תסיים במקום השלישי".

ורמוט התייחס למכירתו של שי אליאס מהפועל תל אביב להפועל באר שבע: "הוא נמכר ב-750 אלף יורו וזו עסקה טובה להפועל תל אביב. מעבר לכסף שנכנס, גם התפנה מקום לקנצ'פולסקי. אני מאמין שהוא יהיה שחקן הרכב בהפועל תל אביב. זה תהליך יפה - מגדלים שחקן בית ובגיל 23-24 הוא נמכר".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >