סופית: דלילה חתואל לא תשתתף במשחקים בריו

בתום סאגה וקמפיין של גיוס המונים: CAS דחה את ערעור סייפת הרומח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.16 - 10:10
תחילת כתבה

עכשיו זה סופי: לאחר מאבק ממושך וקמפיין גיוס המונים, דלילה חתואל לא תתחרה בריו. ה-CAS, בית הדין הגבוה לערעורי ספורט, דחה את הערעור של הסייפת ובכך שם סוף לסאגה ארוכה. את הוועד האולימפי ייצגו עוה"ד גיל עטר וחנן ארבל ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

  • OLYMPICS5 –  ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

חתואל, שקבעה את הקריטריון האולימפי, ניהלה קמפיין בשבועות האחרונים להכללתה במשלחת הישראלית לריו, זאת לאחר שהוחלט שהיא לא תמריא לברזיל מכיוון שלא קבעה הקריטריון הישראלי, שדורש הוכחת יכולת בשנה האולימפית.

הסייפת, שהשתתפה במשחקי לונדון 2012, סיימה במקום ה-89 בתחרות גביע העולם האחרונה (הייתה צריכה לסיים במקום ה-8 לפחות), ובמקום ה-31 באליפות אירופה (הייתה לסיים בין 16 הראשונות). על כן, בוועד האולימפי דחו את הבקשה של חתואל בת ה-35 להשתתף במשחקים האולימפיים בריו למרות שקבעה את הקריטריון.

על פי ההודעה שהוציא בית הדין, אין שום מניעה בקביעת קריטריונים מקומיים, שדחה את טענותיה לאפליה. בעקבות כך, המשלחת הישראלית שתמריא לריו תכלול 47 ספורטאים, ולא תכלול נציגות בסייף. את הוועד האולימפי ייצגו עוה"ד גיל עטר וחנן ארבל ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >