אכזבה עצומה: שטילוב מעד בקרקע, סיים את דרכו בריו

הופעה חלשה למתעמל הוותיק במשחקים האולימפיים בריו. הפיינאליסט מבייג'ין ולונדון החליק כבר בתחילת תרגיל הקרקע וקיבל ציון נמוך (13.500 נק'). האם זהו סוף הקריירה?

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  06.08.16 - 17:31
תחילת כתבה

אחת התקוות הגדולות של המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים בריו 2016 התנפצה לרסיסים כבר ביום הראשון של התחרויות. אלכס שטילוב, שהעפיל פעמיים ברציפות לגמר אולימפי - בבייג'ין 2008 ובלונדון 2012, נחל אכזבה עצומה כאשר מעד במהלך תרגיל הקרקע, קיבל ציון נמוך מאוד ולא עלה לגמר.

ארבע שנים המתין אלכס שטילוב לרגע האולימפי שלו. 4 שנים של עבודה קשה, משברים, הצלחות, שינויי חשיבה ודרך. שטילוב הגיע לתרגיל הקרקע בריו עם הרבה מאוד ציפיות. אחרי שתי הופעות אולימפיות מוצלחות, המתעמל שידר מסר אחד בלבד - זה הזמן למדליה אולימפית מבחינתו. אלא שכל הציפיות והתקוות נמוגו אחרי כמה שניות בתרגיל הקרקע במוקדמות ההתעמלות לאחר שמעד בפס האקרובטיקה השני.

כבר לאחר המעידה הבין שטילוב שהסיפור האולימפי שלו בריו דה ז'ניירו הסתיים, אך המשיך את התרגיל כרגיל וסיים אותו בצורה טובה. השופטים התמהמהו דקות ארוכות עם הציון של הישראלי משום שלא נפל על הישבן אלא על היד. בסופו של דבר הם הענישו אותו על נפילה רגילה וקיבל ציון חלש מאוד של 13.500 נקודות - 6.0 על דרגת הקושי ו-7.5 על הביצוע. לשם השוואה, לפני 4 שנים, השיג המתעמל ציון מעולה במוקדמות של 15.433 נק'.

תרגיל המתח
שטילוב נתן הופעה טובה בסך הכל בתרגיל המתח, ביצע את האלמנטים שלו בצורה חלקה, כולל מספר עזיבות מרשימות. בנחיתה הוא כופף מעט את הרגליים, אך פיזר לא מעט חיוכים לאחר הנחיתה. בסופו של דבר שטילוב קיבל ציון פושר של 14.066 נקודות, כאשר דרגת הקושי הייתה 6.7 נק' ועל הביצוע קיבל 7.366 נק'.

לשם השוואה, יש לציין כי במשחקים האולימפיים בלונדון, כשהיה בשיא היכולת שלו, שטילוב פספס במעט את המקום בגמר המתח. המתעמל השיג 15.100 נקודות וסיים במקום ה-12 הכללי, במרחק של 4 עשיריות מהגמר.

סוף הקריירה?
שטילוב מזמן לא ילד. המתעמל בן ה-29 עבר כל כך הרבה אתגרים בקריירה ולא ברור עדיין האם ימשיך למחזור אולימפי נוסף, במיוחד לאור העובדה שהמחזור האחרון היה קשה ורווי אכזבות. שטילוב, שסיים שמיני בגמר בבייג'ין (גם שם רשם מעידה מתסכלת) ושישי בגמר בלונדון, יהיה בן 33 במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. אמנם כבר עכשיו יש בריו מתעמלים מבוגרים דוגמת מריאן דרגולסקו הרומני (35), אך עוד מוקדם לדעת כיצד יפעל הישראלי.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >