צוברי לא פורש: "טוקיו 2020? אמשיך רק אם אהיה בטופ"

הגולש סיים במקום ה-17 וסיכם הופעה מאכזבת: "התקדמתי מאז לונדון, אבל לצערי לא הצלחתי כאן. על דוידוביץ': "אני מאמין שהיא תזכה בזהב"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  13.08.16 - 02:07
תחילת כתבה

שחר צוברי, המדליסט האולימפי השישי של ישראל מהמשחקים בבייג'ין ב-2008, סיים הערב (שישי) הופעה אולימפית שלישית. צוברי סיים במקום ה-17 בדירוג הכללי בדגם ה-RS:X לגברים ולא העפיל לשיוט המדליות שייערך ביום ראשון. הגולש, שיחגוג 30 בחודש הבא, לא התקרב ליכולת מבייג'ין ודווקא יותר הזכיר את ההופעה המאכזבת מלונדון 2012.

צוברי הגיע עם הרבה ציפיות לריו 2016, אך תנאי מזג האוויר היו בעוכריו. הגולש אמנם לא פורש בשלב זה, אך גם לא מצהיר מראש שימשיך לקמפיין אולימפי רביעי. "בסך הכל, זו הופעה חלשה ואני די מאוכזב מהתוצאה", אמר צוברי לשירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לאתר השייט האולימפי בריו. "נכנסתי ליום האחרון בידיעה שעדיין יש לי סיכוי קטן להגיע לשיוט המדליות, אם אספק שלושה שיוטים טובים. לא הלך לי בשני השיוטים הראשונים, אבל לפחות הצלחתי לסיים יפה את השיוט האחרון".

על העתיד אמר: "כרגע אני ממשיך להתחרות כי אני באמת חושב שיש לי הרבה מה לתת. אני עם הפנים קדימה. מטריד שלא הגעתי לשיוט המדליות, אבל זה הספורט - פעם אתה למעלה ופעם למטה. עשיתי התקדמות גדולה אחרי לונדון, אך לצערי לא הצלחתי גם במשחקים האלה. אני לוקח את אי ההצלחה ואנסה להשתפר, לא הכל זה אולימפיאדות. בשנה הבאה יש אליפות עולם ואליפות אירופה, אני אתחרה שם".

צוברי גם התייחס לאפשרות שינסה להשיג כרטיס להופעה רביעית ברציפות במשחקים האולימפיים, בטוקיו 2020: "אני לא חושב על טוקיו בעוד 4 שנים, אלא מסתכל שנה אחרי שנה. אם אראה שאני עדיין בטופ העולמי, שנה אחרי שנה, אז אמשיך. אם לא, אז אי אפשר לדעת מה יהיה. יש הרבה מחשבות, אבל אני לא קופץ 4 מדרגות בבת אחת".

המדליסט השישי של ישראל כמובן גם פירגן והחמיא למדליסט השמיני, אורי ששון ותלה תקוות במעיין דוידוביץ'. "אני גאה באורי ששון. ההימור שלי היה שנזכה בשלוש מדליות ואני חושב שאחרי שאורי זכה בשניה, אז מעיין תגיע עם אנרגיות חיוביות. אני מקווה שהיא תצליח", אמר צוברי, "אני מאמין שהיא תזכה במדליית הזהב. היא עושה כרגע תחרות מדהימה ומבחינה טקטית היא חזקה בראש. אני מקווה שבשיוט המדליות היא תהיה אגרסיבית וקיצונית כפי שהייתה היום ותלך על כל הקופה".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >