הוועד האולימפי: נקיים טקס לחללי מינכן בטוקיו

נשיא הוועד האולימפי, תומאס באך: "זוכרים בעצב את הקורבנות"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  15.08.16 - 02:18
תחילת כתבה

טקס הזיכרון המסורתי לי"א חללי מינכן נערך הלילה (בין ראשון לשני) בגני עיריית ריו. בטקס נכחו יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי, ד"ר תומאס באך, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, אלכס גלעדי, שרת התרבות והספורט מירי רגב, ראשי המשלחת והספורטאים הישראלים ובני המשפחות השכולות. במסגרתו, הוועד האולימפי הבינלאומי התחייב לקיים טקס להנצחת הי"א בכפר האולימפי גם במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 ובאלה שיתקיימו אחריהם.

במהלך הטקס המרגש הודלקו 11 נרות זיכרון לזכר 11 הקורבנות, ובין המדליקים ניתן היה למצוא את יעל ארד (המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל ומראשי המשלחת), אורן סמדג'ה (הישראלי הראשון שזכה במדליה אולימפית גם כספורטאי וגם כמאמן) וכן ירדן ג'רבי ואורי ששון, המדליסטים הטריים.

האלמנות אנקי שפיצר ואילנה רומנו נאמו בפני הנוכחים והודו לבאך על טקס הנחת אבן הפינה שנערך בשבוע שעבר, בו לראשונה קיבלו הנרצחים אזכור רשמי ע"י הוועד האולימפי הבינלאומי. המסר של שתיהן היה כי מאבקן הצליח וכי הן אסירות תודה על המהלך.

"כשהשלום מופר, זה מהווה התקפה על הרוח והערכים המאחדים את המשפחה האולימפית", אמר נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, בנאומו בטקס, "זו הסיבה שאנחנו זוכרים בעצב עמוק את קורבנות ההתקפה במינכן 1972. אנחנו זוכרים אותם כי הם חברינו האולימפיים המייצגים את הטוב ביותר ברוח האנושית ומייצגים את הערכים שמאחדים את כולנו".

שרת הספורט, מירי רגב, ציינה: "טרור לא מבדיל בין אנשים, כולנו מטרות. אנחנו צריכים לומר באופן ברור - טרור הוא האוייב של העולם החופשי. אנחנו צריכים להיאבק נגדו".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >