אנושית: רק מדליית ארד לביילס בתרגיל הקורה

צפו בדרמה מריו: המתעמלת האמריקאית מעדה בגמר, ווברס ההולנדית זכתה בזהב. טבעות: פטרוניאס היווני סיים ראשון, זנטי הברזילאי קטף את הכסף. קפיצות: זהב לרי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.08.16 - 20:34
תחילת כתבה

תחרות התעמלות המכשירים בריו סיפקה לנו הערב (שני) עוד רגעים קסומים, כאשר אלפטריוס פטרוניאס היווני זכה במדליית הזהב בגמר הטבעות לאחר ביצוע פשוט נהדר. את הסיפור מחמם הלב סיפק הברזילאי ארתור זנטי שעלה אחרון ולקח את הכסף. בהמשך, בגמר סוס הקפיצות לגברים, סה-גוואנג רי הצפון קוריאני זכה במדליית הזהב השנייה עבור המדינה בריו. דניס אבליאזין זכה בכסף, קנזו שיראי היפני קטף את הארד. לקינוח, בגמר תרגיל הקורה לנשים קיבלנו דרמה גדולה, כשסימון ביילס מעדה וסיימה רק שלישית, בזמן שההולנדית סאנה ווברס ניצלה זאת וקטפה את מדליית הזהב היוקרתית. 

  • 5OLYMPICS – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

גמר טבעות לגברים
98 אתלטים החלו את שלב המוקדמות ובסוף יש רק זוכה אחד. אלפטריוס פטרוניאס היווני הגיע לרגע האמת כמו גדול ונתן תרגיל פשוט נהדר, שהעניק לו את הציון העגול 16.000. רמת הקושי של היווני הייתה 6.800 ורמת הביצוע 9.200. בהמשך, דניס אבליאזין הרוסי עלה וזכה לציון מרשים של 15.700, שהספיק לו למדליית הארד. אחרון חביב עלה המקומי ארתור זנטי לקול שאגות הקהל. הברזילאי, שזכה בזהב בלונדון 2012, עמד בלחץ וזכה לציון של 15.766, שנתן לו את הכסף.

שני הסינים ליו יאנג ויו האו, שהעפילו לגמר מהמקומות הראשון והשלישי בהתאמה, אכזבו וסיימו במקומות הרביעי והשישי. איגור רדיבילוב מאוקראינה סיים חמישי, דני פיניירו רודריגס הצרפתי גמר שביעי ודניס הוסנס הבלגי שמיני ואחרון.

גמר קפיצות לגברים
התחרות באולם ההתעמלות נמשכה וסיפקה קפיצות מרשימות. הפייבוריט לזכייה, הצפון קוריאני סה-גוואנג רי, שעלה מהמקום הראשון במוקדמות, זכה במדליית הזהב עם ציון של 15.691 לאחר שתי קפיצות נהדרות. דניס אבליאזין, שעלה מהמקום השני במוקדמות, קפץ אחרון וסידר לעצמו את מדליית הכסף עם ציון של 15.516.

הסיפור המרכזי היה הקרב על מדליית הארד. קנזו שיראי היפני ומריאן דרגולסקו הרומני, סיימו בתוצאה זהה של 15.449 אבל היפני זכה במקום השלישי בשל שובר שוויון. אולג ורניאייב, שזכה במדליית הכסף בקרב רב, לא עלה על הפודיום פעם נוספת כשסיים רק חמישי.

גמר קורה לנשים
סימון ביילס אנושית. המתעמלת האמריקאית בת ה-19, שזכתה עד כה בשלוש מדליות זהב בריו, עלתה במטרה להשיג עוד אחת בתרגיל הקורה. אלא, שמעידה אחת קטנה הורידה לה את הציון, שהספיק לה רק למדליית הארד. ביילס סיימה עם ציון של 14.733, לעומת ה-15.663 במוקדמות שהיה מספיק לזהב. האמריקאית תתחרה מחר בגמר תרגיל הקרקע במטרה לקטוף מדליית זהב רביעית.

מי שגנבה את ההצגה הייתה ההולנדית סאנה ווברס, שבתום תרגיל כמעט ומושלם קיבלה ציון מרשים של 15.466 וזכתה במדליית הזהב. לורי הרננדז האמריקאית סיימה במקום השני עם ציון של 15.333 וזכתה בכסף.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >