צפו: הקהל קרא בוז לזכייה מעוררת מחלוקת בזהב

אגרוף: יבגני טישצ'נקו זכה בניצחון אחרי החלטת שופטים שערורייתית והרגיז את הקהל, שהעדיף את יריבו, ואסילי לביט. האוהדים לא חסכו את דעתם כשהשניים עלו על הפודיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.16 - 02:48
תחילת כתבה

לא חסרים כוכבים במשחקים האולימפיים שגורמים לפרץ של רגשות אצל הקהל, אך מה שקרה בגמר האגרוף עד 91 ק"ג בריו היה יוצא דופן. בסיום קרב שנוי במחלוקת, יבגני טישצ'נקו הרוסי ניצח וזכה בזהב על חשבון ואסילי לביט מקזחסטן, מה שגרם לקהל באולם לצאת מדעתו ולשרוק בוז מחריש אוזניים.

  • 5OLYMPICS – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

לעיני נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, השופטים החליטו לתת לטישצ'נקו את הניצחון בכל אחד משלושת הסיבובים שנערכו בינו ללביט. ההכרעה הרתיחה את הקהל, שלא היה מוכן לקבל את הרוסי כזוכה בזהב, הייתה הרגשתם שהקזחי היה אקטיבי יותר והנחית יותר אגרופים ביריבו.

זוהי המדליה האולימפית הראשונה של טישנצ'נקו בן ה-25, שהוכתר בשנה שעברה כאלוף העולם בטורניר שהתקיים בדוחא. הרוסי זכה ב-2015 גם באליפות אירופה. לביט בן ה-28 יאלץ להסתפק במדליית הכסף האולימפית.

שיא המחאה של הקהל על תוצאת הקרב הגיע בהענקת המדליות, שהתבצעה בתוך הזירה. כשלביט עלה על הפודיום כדי לקבל את מדליית הכסף, הוא זכה לתשואות רבות. כשטישצ'נקו עלה כדי לקבל את הזהב, הוא זכה לבוז שלא היה מבייש גם ביקור של קבוצה במגרש חוץ של יריבתה העירונית השנואה.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >