אולשנצקי סיים 17. שיא העולם נשבר פעמיים

צפו: מרים המשקולות הישראלי הניף 165 ק"ג, דחק 207 ק"ג בתחרות

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  16.08.16 - 22:59
תחילת כתבה

איגור אולשנצקי, הישראלי היחיד בהרמת המשקולות במשחקים האולימפיים, ניסה היום (שלישי) את כוחו בריו. אחרי קטגוריות ההנפה והדחיקה, מרים המשקולות סיים עם משקל משוקלל של 372 ק"ג. זה הספיק לו רק למקום התשיעי בקבוצה א', אחת משתי קבוצות אליהן חולקו המשתתפים המתחרים על מדליה.

אולשנצקי פתח עם הנפה של 160 ק"ג, המשיך והניף בצורה מוצלחת 165 ק"ג, לפני שפסל ב-170. בקטגוריית הדחיקה הישראלי פתח עם 200 ק"ג, פסח על משקל של 205 ק"ג, פסל ב-206 ודחק בהצלחה 207 ק"ג בניסיון האחרון שלו בתחרות. השיא של אולשנצקי עומד על 174 ק"ג בהנפה ו-217 ק"ג בדחיקה.

"המטרה היתה לעבור כמה שיותר ספורטאים וזה מה שעשיתי", אמר אולשנצקי, "לא אגיד שהיה קל אבל בסדר. אני מרגיש טוב. קצת התרגשתי. זו אולימפיאדה, זו התחרות הכי רצינית בחיים. הייתי בכל מקום וכל תחרות אבל זה הכי רציני".

מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג התייחס להופעה של מרים המשקולות: "צריך לזכור שהוא נכנס ממש בדקה האחרונה אחרי שמספר מדינות נפסלו. הוא נתן הופעה מכובדת. אומנם לא שבר את שיאו הישראלי אבל המטרה היתה לנסות לעקוף כמה שיותר ספורטאים. אין ספק שההופעה שלו חייבת למנף את הענף, בראש ובראשונה מבחינת התקציבים. אני מקווה שזה ישכנע הרבה נערים ונערות להשתתף בענף הזה".

אז אולשנצקי אמנם לא איים על הצמרת, אבל הקרב על המדליות היה מרתק. הגיאורגי לאשה טלאחדזה שבר את השיא העולם בהנפה כשהרים 215 ק"ג. מיד לאחר מכן האיראני סלימקורדסיאבי, שהחזיק בשיא העולם עד לאותו רגע, שבר את השיא מחדש כשהניף 216 ק"ג. בסופו של דבר טלחאדזה זכה במדליית הזהב עם משקל כולל של 473 ק"ג. גור מינסיאן מארמניה (451 ק"ג) ואירקלי טורמנידזה מגיאורגיה (448 ק"ג) השלימו את המקום על הפודיום.

צפו בשבירת שיא העולם >

אולשנצקי הפך לנציג הראשון של ישראל בהרמת משקולות מאז 1996. מרים המשקולות בן ה-30 קיבל כרטיס למשחקים לאחר שנבחרות רוסיה, בלארוס וקזחסטן נפסלו. הוא קבע את הקריטריון הישראלי לאחר שסיים במקום ה-12 באליפות אירופה האחרונה. בתחילת יולי הוא קיבל אישור מהמנהלת לספורט הישגי לצרפו למשלחת.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >