היום בריו: אטיאס, בק וקרטיש נכנסים לתחרות

במשלחת חולמים על עוד מדליה. וגם: איזה גמרים ייערכו באתלטיקה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.08.16 - 11:45
תחילת כתבה

המשחקים האולימפיים בריו 2016 מגיעים ליישורת האחרונה. היום (רביעי) ייכנסו למעגל התחרויות לא מעט ישראלים, ולא מן הנמנע שאחד מהם אפילו ייקח מדליה. מה בתפריט? הנה הלו"ז.

אילנה קרטיש תתחרה בהיאבקות חופשית (עד 69 ק"ג) החל משלב שמינית הגמר, כשתפגוש ב-16:40 את ז'ילדה דה אוליביירה הברזילאית. סגנית אלופת אירופה עשויה לפגוש יריבה מצרית, אנאס אחמד, ברבע הגמר אם תגבור עליה.

גם רון אטיאס יחל את דרכו בשמינית הגמר עם קרב נגד יריב מהמדינה המארחת - ונילטון טשיירה (15:15). וגם במקרה שלו הוא עלול להצטלב עם יריבים מוסלמים, שאולי יחרימו - ברבע הגמר זה אולי יהיה יוסף שריחה מלוב, בחצי הגמר מצפה לו יריב מאיראן או ממרוקו.

לטיסיה בק תשתתף בסיבוב הראשון בגולף, שייפתח כבר ב-13:30. התחרות מורכבת מארבעה סבבים של 18 גומות בכל פעם, וביום שבת תוכתר אלופה אולימפית ראשונה בגולף מזה 112 שנה.

ומה חוץ מהישראלים?

באצטדיון האתלטיקה ייערכו ארבעה גמרים. כבר ב-17:55 יתקיים הגמר בריצת 3,000 מטר מכשולים אצל הגברים, שם אזקייל קמבוי הקנייתי ינסה לזכות בזהב שלישי מתוך ארבעת האולימפיאדות האחרונות. בן ארצו קונססלוס קיפרוטו יאתגר אותו עד למטרים האחרונים.

בסשן הלילי, ב-3:15 יחל הגמר בקפיצה לרוחק של הנשים, כאשר רשימת המשתתפות תיקבע רק אחרי המוקדמות הלילה. השמות הגדולים ברשימה הן דריה קלישינה הרוסיה, היא טיאנה ברטולטה מארה"ב.

ב-4:30 ייערך הגמר בריצת 200 המטרים של הנשים, שם רוב העיניים יופנו לכיוונה של דפנה סחיפרס ההולנדית שמקווה לעשות היסטוריה. גם במקרה הזה חצאי הגמר עדיין לא נערכו.

את הלילה באתלטיקה ינעל מקצה הגמר ב-100 מטר משוכות נשים, שם התחרות צפויה להיות בין שרמיין וויליאמס, כריסטי קסטלין, ניה עלי ובריאנה רולינס.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >