עוד מכה למארחת. צפו: סין הדיחה את ברזיל

נשים: המארחת, שזכתה בשתי מדליות זהב ברצף, הודהמה ברבע הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.08.16 - 06:58
תחילת כתבה

יש ענפים שבהן השליטה של ברזיל אבסולוטית, אולם במשחקים האולימפיים בריו ראינו איך הגאווה המקומית חוטפת מהלומה פעם אחר פעם. הלילה (רביעי) דווקא במקום בו המארחת הכי לא ציפתה לספוג אכזבה, זה קרה פעם נוספת.

ביום בו נבחרת כדורגל הנשים של המארחת הודחה בחצי הגמר, גם נבחרת הנשים של ברזיל בכדורעף הודחה מול סין לאחר שהפסידה 3:2 במרכות, במה שמסתמן כאחת מהסנסציות הגדולות שהיו עד כה בטורניר בריו.

עד כמה זה גדול? הנתונים יספיקו כדי להסביר. המארחת זכתה בשתי מדליות זהב רצופות במשחקים האולימפיים והחזיקה במאזן מושלם של חמישה משחקים, במהלכם לא הפסידה מערכה אחת (!). הסיניות לעומת זאת הפסידו בשלושה משחקים, ונראה היה שהן לא ממש יכולים להפתיע את המארחת, אולם למשחקים האולימפיים יש חוקים משלהם.

זה היה המשחק הדרמטי ביותר שראינו עד כה בטורניר בריו. מהפכים, מהלכיים קבוצתיים והרבה לב ונשמה, שסידרו לחבורה מהמזרח מקום בחצי הגמר. ההתחלה הייתה מבטיחה לברזילאיות שניצחו בקלות 15:25 את המערכה הראשונה, אולם דווקא אז חל שינוי בסיניות, שניצחו שתי מערכות ברציפות (23:25, 22:25) ועלו ליתרון.

ברזיל לא ויתרה והשוותה במערכה הרביעית אחרי 22:25, אולם במערכה אחרונה מורטת עצבים, הסיניות ניצחו 13:15 וחגגו כל הדרך אל מפגש מול ארה"ב בחצי הגמר. הקהל ביציעים היה בהלם, כשגם השחקניות הזילו דמעה, אבל אם היה צריך עוד סימן שהמשחקים האולימפיים בריו לא מאירים פנים למארחת, אז הוא קיבל אותו באולם הכדורעף.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >