החמצה: ריבקין לא העפילה לגמר בהתעמלות אמנותית

המתעמלת הישראלית בת ה-25, שסיימה במקום השביעי בלונדון 2012, הגיעה לריו במטרה לשפר את ההישג, אבל רשמה אכזבה ענקית מבחינתה כשסיימה במקום ה-13 והודחה כבר במוקדמות. ריבקין פתחה מצוין בתרגיל הכדור, אך טעות קשה בתרגיל הסרט עלתה ביוקר

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  19.08.16 - 23:40
תחילת כתבה

4 שנים קשות מאוד עברו על נטע ריבקין, 4 שנים של אימונים מתישים ומפרכים ואינספור תחרויות, שרובן היו הכנה לרגע האמת של ההתעמלות האמנותית - המשחקים האולימפיים. ריבקין סיפקה ארבע שנים מרשימות מאוד, שבהן נמנתה על הטופ העולמי בכל תחרות - אליפות עולם, אליפות אירופה, משחקים אירופיים, גביעי עולם ועוד. אולם, דווקא במשחקים האולימפיים אליהם התכוננה זמן רב, היא מעדה. תרגיל סרט מאכזב השאיר אותה מחוץ לתמונת הגמר.

זו הייתה ההופעה השלישית של נטע ריבקין במשחקים האולימפיים, כאשר בבייג'ין 2008 בגיל 17 סיימה במקום ה-14. 4 שנים לאחר מכן היא רשמה הישג ענק, כשסיימה שביעית. ריבקין, מהמתעמלות הבודדות שהגיעו לשלוש הופעות במשחקים האולימפיים, הגיעה לריו במטרה לשחזר את ההישג מלונדון ואף לשפר אותו. על הנייר, ובהסתמך על המחמאות הרבות שקיבלה מהצוותים המקצועיים בריו, היה נראה שהיא יכולה להתברג בחמישיה הראשונה. אולם, כפי שיכול לקרות לכל ספורטאי, רגע אחד של חוסר ריכוז, עלה לה ביוקר.

אחרי שנה מוצלחת ב-2015, דווקא 2016 הייתה לא טובה מבחינת המתעמלת הוותיקה. ריבקין פספסה את אליפות אירופה, שנערכה בחולון, בגלל פציעה בקרסול. היא אמנם התגברה על הפציעה לקראת ריו, אך כאמור את השנה הזו היא לא תרצה לזכור.

תרגיל ראשון - הכדור
המתעמלת הישראלית בת ה-25 החלה את דרכה בריו בצורה יוצאת מן הכלל, כאשר קיבלה ציון של 17.866 נקודות בתרגיל הכדור (מקום 5 מבין המתעמלות). ריבקין ביצעה את התרגיל בדרגת קושי גבוהה מאוד של 8.8 וקיבלה ציון ביצוע מעולה של 9.066 נק'.

תרגיל שני - החישוק
כאן הדברים החלו להסתבך עבור המתעמלת הוותיקה, שביצעה מספר טעויות בתרגיל שבו דרגת הקושי הייתה נמוכה מלכתחילה. ריבקין קיבלה 8.275 נקודות בדרגת הקושי בחישוק לצד ציון פושר על הביצוע - 8.766 נקודות. הציון הכללי על המכשיר היה 17.041 נק', שדירג אותה במקום ה-18 מבין כל המתעמלות על המכשיר.

 

תרגיל שלישי - הסרט
התרגיל הזה ככל הנראה היה המכריע במוקדמות ההתעמלות האמנותית בריו. ריבקין עלתה עם דרגת קושי של 8.25 וסיפקה ביצוע לא טוב מבחינתה, בעיקר בגלל שנפל לה הסרט במהלך התרגיל. היא קיבלה ציון ביצוע של 8.533 וציון כללי נמוך של 16.783 נקודות (מקום 16 מבין המתעמלות).

תרגיל רביעי - האלות
המתעמלת הישראלית המצוינת עלתה לתרגיל האחרון במטרה לתת את הכל ולקוות לנס, אך כבר כאשר עלתה למשטח היא הבינה שזו תהיה משימה בלתי אפשרית, נוכח התוצאות של היריבות שהקדימו אותה במעלה הדירוג. ריבקין סיפקה ביצוע נקי וטוב, קיבלה ציון של 9.033 על הביצוע ו-8.5 על דרגת הקושי, בדרך ל-17.533 נקודות.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >