"הנפילות מנעו ממני גמר. העתיד? כרגע אני בחופש"

המתעמלת סיכמה הופעה שלישית במשחקים האולימפיים והתייחסה לטעויות הקשות בסרט ובחישוק, שהשאירו אותה מחוץ לעשיריה: "רציתי ציון טוב, אבל זה מה שיצא". על האפשרות שתמשיך לטוקיו (תהיה בת 29): "לא יודעת. כרגע אני צריכה לנקות את הראש"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  20.08.16 - 00:23
תחילת כתבה

כשנטע ריבקין עלתה למשטח האולימפי בבייג'ין 2008 בגיל 17 היה ברור שמדובר בכשרון יוצא דופן. ב-8 השנים הבאות היא הביאה את הכשרון הזה לידי ביטוי והגיעה להישגים שענף ההתעמלות האמנותית לא ראה מעולם - מקום 7 בגמר האולימפי בלונדון, מדליות באליפויות העולם בתרגילים בודדים ומדליית ארד במשחקים האירופיים הראשונים בבאקו. אולם, כל ההישגים המרשימים הללו לא באו הערב (שישי) לידי ביטוי באולם ההתעמלות בריו. ריבקין סיימה רק במקום ה-13 ולא העפילה לגמר האולימפי.

זו הייתה ההופעה השלישית של ריבקין במשחקים האולימפיים, מהמתעמלות הבודדות שרשומות על ההישג הזה, אבל העובדה שלא העפילה לגמר הותירה את ריבקין מאוכזבת. "ציפיתי לסיים את התחרות בצורה אחרת", אמרה המתעמלת לאחר התחרות, "נתתי את כל כולי ועשיתי הכל כדי להצליח, אך זה לא הסתדר".

ריבקין התייחסה לשני התרגילים הפחות טובים שלה - בחישוק ובסרט - כאשר פחות אחת היא איבדה את החישוק ופעם נוספת היא השמיטה את הסרט. אלה ללא ספק הטעויות שעלו לה במקום בגמר. "אלה היו נפילות שהיו שוות הרבה נקודות בהורדת הציון ועלו לי בכניסה לגמר", ציינה המתעמלת.

"בדרך כלל בתחרויות החשובות תמיד עשיתי את העבודה כמו שצריך וזה יצא פחות טוב הפעם", אמרה ריבקין, "רציתי להשיג ציון טוב יותר, אבל זה מה שיצא". על השנה שעברה עליה אמרה: "יצאתי מהפציעה בקרסול ועשיתי הכנה טובה מאוד למשחקים, אפילו שהיו לי השנה פחות תחרויות עד השיקום. הייתי מוכנה ב-100 אחוזים ועשיתי כל מה שיכולתי".

לאחר סיום התחרות, באזור הראיונות, ריבקין נראתה מאוד מאוכזבת, גם היא הבינה שהגמר היה בהישג יד, אך טעות אחת גדולה עלתה לה ביוקר. ריבקין בת ה-25 כמובן לא הבטיחה שהיא יכולה לעשות קמפיין אולימפי נוסף ולהגיע לטוקיו בגיל 29. "סיימתי עכשיו הופעה שלישית באולימפיאדה וכרגע אני לוקחת חופשה", אמרה המתעמלת, "יותר מזה אני לא אומרת שום דבר כי אני לא יודעת. אין לי החלטה. אני צריכה לקחת חופש ולנקות את הראש אחרי תקופה לא פשוטה".

על האווירה באולם בריו אמרה: "הייתה אווירה נהדרת ונהניתי להתחרות. הקהל תמך בצורה נהדרת וזה ריגש אותי מאוד. למרות הטעויות שעשיתי, היה כיף להתחרות בריו".

אלה סמופאלוב, המאמנת של נטע ריבקין, סיכמה את ההופעה של חניכתה: "רצינו להגיע לגמר וחשבנו שהיכולת שלה מספיק טובה כדי לעשות את זה, אבל כנראה שהיו חסרות לה תחרויות הכנה. לדעתי נטע גם התרגשה מאוד וההתרגשות לא תמיד עוזרת. אנשים חושבים שמשחקים אולימפיים נותנים ניסיון, אבל ככל שהספורטאי יותר מבוגר, כך יותר קשה להצליח. נטע היא מתעמלת ברמה גבוהה מאוד והלוואי שיהיו לנו עוד מתעמלות כמו נטע בעתיד".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >