הלילה בריו: פארח ינסה להשלים דאבל שני רצוף

בתוכנית: שבעה גמרים באתלטיקה. הרץ הבריטי יחפש מדליית זהב שניה במשחקים האולימפיים. קסטר סמניה בגמר ה-800, ולאשיץ' בגובה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.16 - 00:30
תחילת כתבה

המשחקים האולימפיים מתקרבים לסיומם. הלילה (בין שבת לראשון) יתקיימו לא פחות משבעה גמרים מרתקים באתלטיקה - קפיצה לגובה לנשים, זריקת כידון לגברים, 1,500 מטרים לגברים, 5,000 מטרים לגברים, 800 מטרים לנשים וריצות השליחים ל-400X4 מטרים.

בקפיצה לגובה לנשים, הכל פתוח בעיקר לאור העובדה ששתי הקופצות הרוסיות מריה קוצ'ינה ואנה צ'יצ'ארובה הורחקו מריו ביחד עם כל נבחרת האתלטיקה הרוסית. בלאנקה ולאשיץ', שפספסה זהב אולימפי בבייג'ין והחמיצה את התחרות בלונדון, תקווה לסגור מעגל עם מקום בראש הפודיום. גם רות בייטייה הספרדייה, ושתי קנינגהאם ושונטה לואו מארה"ב, מועמדות לזהב.

בתחרות הטלת כידון לגברים, הפייבוריט לניצחון הוא אלוף העולם מקניה ג'וליוס יגו. גם האלוף האולימפי מטרינידד קשורן וולקוט, הצ'כים פיטר פרידריך ו-ויטסלאב וסלי והגרמנים ג'וליאן וובר ותומאס רוהלר ינסו לתת פייט. בריצה ל-1,500 מטרים, אסבל קיפרופ הקנייתי, אלוף העולם 3 פעמים ברציפות והאלוף האולימפי מבייג'ין, יקווה לחזור לראש הפודיום האולימפי. האלוף האולימפי מלונדון וזוכה מדליית הכסף ב-800 מטרים בריו, תאופיק מחלופי מאלג'יריה, מועמד גם הוא למדליה.

הדאבל של מו פארח?
מו פארח הוא ללא ספק המועמד המוביל לזכייה במדליית הזהב בריצה ל-5,000 מטרים בריו, כאשר כל תוצאה אחרת מבחינתו מלבד ניצחון תיחשב לאכזבה גדולה. פארח הבריטי כבר זכה במדליית הזהב במרחק הכפול בריו ולגמר ה-5,000 מ' הוא מגיע כשבאמתחתו מדליית זהב אולימפית במרחק הזה מלונדון ושלוש מדליות זהב רצופות מאליפויות העולם. סיפור יוצא דופן הוא זה של ברנרד לאגאט. האמריקני, ממוצא קנייתי, יתחרה בגיל 41 בגמר ויקווה להגשים חלום ולחזור לפודיום האולימפי אחרי הפוגה של 12 שנים (זכה בכסף באתונה ובארד בסידני בריצות ל-1,500 מטר).

גמר ה-800 מטרים לנשים יציג בראש ובראשונה את קסטר סמניה, שמגיעה לגמר בכושר טוב ומועמדת מובילה לזכייה בזהב. סמניה, הסגנית מלונדון 2012, עלתה לגדולה ב-2009 בעקבות זכייתה באליפות העולם בברלין, אך גם נאלצה להתמודד עם ביקורות לגבי הזהות המגדרית ואף הייתה צריכה לעבור בדיקות שיאפשרו לה להמשיך ולהתחרות. הגמרים ל-400X4 מטרים ינעלו את יום התחרויות המסקרן באיצטדיון האולימפי בריו.

גם טורנירי הכדור הגיעו להכרעה בריו. בשבת יתקיים גמר טורניר הכדורסל לנשים, כאשר ארצות הברית תפגוש את ספרד. גמר הכדורעף לנשים ייערך גם הוא, כאשר סין וסרביה יתמודדו על מדליית הזהב. אצל הגברים, סרביה וקרואטיה ייפגשו למשחק לוהט בגמר טורניר הכדורמים בריו.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >