היעד הבא: מדליה. נבחרת ההתעמלות העפילה לגמר

רגע האמת של נבחרת ההתעמלות האמנותית יגיע בראשון. המתעמלות, שהיו במשך 3 שנים בטופ העולמי, עשו את הצעד הראשון לעבר הפודיום כשהעפילו לגמר האולימפי מהמקום ה-6. רשמו יום נהדר במוקדמות בריו, שכלל תרגיל גדול בחישוקים ובאלות

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  20.08.16 - 19:55
תחילת כתבה

ערב פתיחת המשחקים האולימפיים בריו, נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל נחשבה המועמדת המובילה לזכות במדליה אולימפית. כעת, לאחר שהלחץ הזה ירד מהכתפיים בזכות הזכיות בארד של ירדן ג'רבי ואורי ששון, המתעמלות יכולות להגיע למשטח האולימפי משוחררות ורגועות. זכייה שלהן במדליה תהפוך את המשחקים הללו להיסטוריים עבור ישראל עם 3 מדליות באולימפיאדה אחת. את המשימה הראשונה הנבחרת של אירה ויגדורצ'יק, אלה סמופאלוב, רעיה אירגו והכוריאוגרפית איילת זוסמן, צלחה בצורה נהדרת, בעיקר בזכות הופעה נפלאה בתרגיל החישוקים והסרטים, ששלחה את המתעמלות לגמר מהמקום השישי הכללי. הגמר ייצא לדרך ביום ראשון ב-17:00.

הנבחרת כוללת את אלונה קושבצקי, יובל פילו, אידה מיירין, קרינה ליחבר, יקטרינה לבינה והמחליפה נטלי מנדלסון. ההישג הגדול ביותר של הנבחרת הזו הייתה זכייה במדליית כסף בתרגיל האלות באליפות העולם ב-2014. לתחרות בריו הן הגיעו בכושר מצוין לאור מדליית הארד בקרב-רב באליפות אירופה האחרונה שנערכה בחולון ומדליית הזהב היסטורית בתרגיל החישוקים והאלות. אגב, הישג השיא של נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית היה מקום שישי במשחקים בבייג'ין 2008.

היריבות העיקריות של ישראל במאבק על המדליות הן הנבחרות של רוסיה, איטליה, ספרד, בולגריה ובלארוס, שמאיישות את הטופ העולמי כבר שנים ארוכות. לפחות על פי המוקדמות נראה כי תקרית הבעיטה לכאורה של המאמנת אירה ויגדורצ'יק ביקטרינה לבינה בגביע העולם בקאזאן נותרה בצד. המתעמלות סיפקו שני תרגילים נהדרים ללא שגיאות קשות וללא נפילות של המכשירים.

תרגיל הסרטים
נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל החלה את דרכה במוקדמות התרגיל הקבוצתי בריו עם תרגיל הסרטים, הראשון מבין שניים שמבוצעים במוקדמות. הספורטאיות פתחו ברגל ימין את הופעותיהן על המשטח האולימפי בריו, כאשר ביצעו את תרגיל הסרטים בצורה יוצאת מן הכלל, זכו לתשואות רבות מהקהל וסיימו את התרגיל ללא נפילות של הסרטים ובלי טעויות גדולות.

יש לציין כי המתעמלות היו הראשונות על המשטח וזה בהחלט לא אידיאלי, בעיקר משום שהקבוצה הראשונה היא ההתייחסות להמשך מבחינת השופטים. החניכות של אירה ויגדורצ'יק, אלה סמופאלוב ורעיה אירגו קיבלו ציון כולל 17.250 נקודות, כאשר דרגת הקושי נקבעה על 8.550 נק' ועל הביצוע קיבלו הנציגות הישראליות 8.700 נק'. הציון הסביר שקיבלו, כנראה בגלל העובדה שהיו ראשונות, הציב את המתעמלות במקום השביעי מתוך 14 נבחרות בתום התרגיל הראשון. את הציון הטוב ביותר השיגה כצפוי נבחרת רוסיה - 18.283 נקודות.

תרגיל החישוקים והאלות
גם כאן המתעמלות הישראליות סיפקו תרגיל מצוין, שהקפיץ את אולם ההתעמלות בריו כשברקע התנגן השיר "רק רוצה לרקוד" של עומר אדם ומשה פרץ. החניכות של אירה ויגדורצ'יק השלימו ביצוע נקי ללא נפילות וטעויות, דבר שזיכה אותן בציון מעולה של 17.633.

המתעמלות קיבלו ציון גבוה מאוד על דרגת הקושי - 8.8 נקודות ובמקביל זכו לציון יפה על הביצוע - 8.833 נק' - 17.633 נקודות בסך הכל. ישראל דורגה במקום החמישי הכללי בתרגיל החישוקים והסרטים, כשהיא מקדימה את רוסיה ובלארוס החזקות, שדווקא הפעם סיפקו תרגילים מאכזבים. נבחרת ספרד סיפקה את ההופעה המרשימה ביותר במוקדמות וגם היא תיאבק על המדליות ביום ראשון ביחד עם רוסיה, בלארוס, בולגריה, יפן, איטליה וישראל.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >