הופעה מכובדת: המתעמלות סיימו במקום ה-6 בגמר בריו

הנבחרת הישראלית לא הצליחה להתעלות פעם נוספת ונותרה מחוץ לפודיום עם ציון שלא סידר הישג היסטורי. שתי תפיסות רעות הובילו לציון של 34.549 האם ויגדורצ'יק תמשיך?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.16 - 18:35
תחילת כתבה

חלמנו על היסטוריה, על מדליה שלישית שתכתיר את המשחקים האולימפיים באופן רשמי כמוצלחים ביותר בתולדות ישראל. לצערנו, הערב (ראשון) התבשרנו רשמית שמאזן המדליות יישאר על כנו, לאחר שנבחרת ההתעמלות האומנותית, התקווה הישראלית האחרונה, למדליה, נותרה מחוץ לפודיום בגמר הקרב רב. 

מה לא עבר על המתעמלות של ישראל. מי שבדרך כלל רחוקות מאור הזרקורים, הפכו למרכז תשומת הלב והשיח הציבורי דווקא מהסיבות הלא נכונות. פרשה שנויה במחלוקת, בה המאמנת, אירה ויגדורצ'יק, ספק בעטה באחת המתעמלות הטילה בספק את היכולת של המתעמלות לשים בצד את הקשיים, ולזכות במדליה.

הנבחרת הקבוצתית, שנחשבת לאחת הטובות בהיסטוריה של ישראל, רשמה הופעה מכובדת בריו והעפילה לגמר הקרב רב, אך שם ככל הנראה אזלו המצברים לבנות, שרשמו הופעה מכובדת, אך סיימו מחוץ לפודיום. מדובר בשחזור של הישג השיא של הנבחרת מהמשחקים האולימפיים בלונדון, שם המשלחת סיימה גם כן במקום זהה.

הנבחרת הקבוצתית כוללת את אלונה קושבצקי, יובל פילו, אידה מיירין, יקטרינה לבינה, קרינה ליחבר ונטלי מנדלסון, הוכיחה שהיא שייכת לטופ העולמי בשנתיים האחרונות, ועשתה זאת גם בריו. שלוש מדליות באליפות אירופה, כולל אחת יוקרתית מזהב. ברזומה של הנבחרת גם מדליית ארד בקרב רב באליפות אירופה 2014 ומדליית כסף בתרגיל הסרטים באליפות העולם 2014, ועכשיו היא יכולה להוסיף לרזומה גם הופעה מכובדת בריו. אומנם המתעמלות רשמו ציון נמוך מזה שבמוקדמות, אך לחלוטין סיפקו סיבות לגאווה.

ייתכן וההופעה בריו תהיה גם אקורד הסיום לעידן אירה ויגדורצ'יק כמאמנת הנבחרת. לאורך התחרות ויגדורצ'יק לא אימנה את הבנות באופן ישיר, אלא רעיה אירגו, איילת זיסמן ואלה סאמופלוב. מיד בתום המשחק, תדון וועדה מיוחדת בפרשה השנויה המחלוקת סביב ויגדורצ'יק ותגיש את המלצותיה בכל הנוגע להתנהלות עתידית של נבחרת ההתעמלות האמנותית באיגוד.

בווידאו: המתעמלות בתרגיל האלות והחישוקים

החניכות של ויגדורצ'יק שעלו שניות לתחרות קיוו לפתוח ברגל ימין עם תרגיל הסרטים, בו הן מתמחות. יחד עם זאת,  ציפיות לחוד ומציאות. אבל אחרי פתיחה טובה של התרגיל, ממש לפני הסיום הגיעה תפיסה לא טובה, שהובילה להפלה חלקית של אחד הסרטים, במה שגרם לשופטים להעניק להן ציון של 17.166 בלבד, שסידר להן את המקום השישי בתום התרגיל. מדובר בציון מאכזב עבור הנבחרת, שאתמול במוקדמות רשמו ציון של 17.250 באותו התרגיל.

לצורך ההשוואה: ספרד (17.800) מוליכה את התחרות, בעוד רוסיה (17.6000), איטליה (17.516), בלארוס (17.283) ובולגריה (17.700) סיימו את התרגיל עם ציון טוב יותר. החניכות של ויגדורצ'יק יכולות להתנחם בכך שרק האוקראיניות (16.866) ויפן (16.550) מדורגות מתחתיהן. 

גם בתרגיל השני התמונה לא הייתה מעודדת בהרבה, השמטת חישוק בתרגיל האלות והחישוקים הרחיקו את ישראל כמעט באופן סופי ממדליה, וזיכתה אותה בציון של 17.383 בלבד, נמוך מזה שביצעו במוקדמות אתמול ( 17.633). הבנות ירדו מהמזרן בדמעות, כשגם הן כנראה הבינו שחלום המדליה נגוז באופן סופי.

מחוץ לזווית הישראלית: נבחרת רוסיה זכתה במדליית הזהב בפעם החמישית ברציפות עם ציון של 36.233, נבחרת ספרד זכתה בכסף 35.766 ואילו בולגריה, הפתיעה כשקטפה את הארד.

 

 

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >