לוסטיג: "יש נבחרות חזקות יותר, אך אפשר להיות במשחק"

מנכ"ל הוועד האולימפי נערך לגמר הקבוצתי בהתעמלות: "הישג בלתי רגיל"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  20.08.16 - 22:24
תחילת כתבה

נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל העפילה הערב (שבת) לגמר הקבוצתי במשחקים האולימפיים בריו לאחר שסיימה את המוקדמות במקום השישי. הנבחרת הייתה שותפה להישג נהדר עבור ענף ההתעמלות - שלושה גמרים אולימפיים ברציפות עבור הנבחרת הקבוצתית. בראשון, החל מ-17:00, הנבחרת הנפלאה הזו גם תנסה לעשות היסטוריה ולזכות במדליה אולימפית.

"זהו יום מאוד חשוב עבור המשלחת", סיכם מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג, ,"כל נבחרת קבוצתית שמגיעה לגמר זה הישג בלתי רגיל מבחינתנו וזה קורה כאן בפעם השלישית ברצף. בענף קבוצתי הרבה יותר קשה ומסובך להגיע לגמר, אני מוריד את הכובע בפני המתעמלות שהצליחו להתעלות על המשבר האחרון ולספק הופעה מרשימה מאוד בלי טעויות ונפילות".

על הרמה הגבוהה שמצפה בגמר בראשון אמר לוסטיג: "יש 6 נבחרות שהן ברמה שווה, כולל היפניות שהתחזקו מאוד (מקום 5 במוקדמות). גם הספרדיות הציגו יכולת מצוינת (מקום 1 במוקדמות). אליהן צריך להוסיף את רוסיה, איטליה ובלארוס. אני מקווה שנהיה במשחק גם בגמר".

"המתעמלות צריכות לעשות בגמר תרגילים נקיים ללא טעויות גדולות ולעשות את המקסימום, אחר כך נראה איך תתפתח התחרות", הוסיף לוסטיג, "יש מועמדות טובות יותר מאיתנו למדליות, אבל ביום נתון הבנות צריכות להיות במשחק".

במשלחת הישראלית שררה תחושה שהציון שקיבלה הנבחרת עבור תרגיל הסרטים, שפתח את יום המוקדמות בריו, היה נמוך מדי. "לא פשוט להופיע ראשונים במשחקים", אמר מנכ"ל הוועד האולימפי, "שמחנו שהספורטאיות סיפקו תרגיל ללא נפילות, אך הציון היה נמוך ממה שהגיע להן. אחרי התרגיל השני היה לי ברור שהן מעפילות לגמר".

כשנשאל מדוע המתעמלות לא מתראיינות לתקשורת מאז שהגיעו לכפר האולימפי אמר לוסטיג: "אנחנו לא בורחים מהתקשורת, אבל שומרים על המתעמלות עד אחרי הגמר וצריך לכבד את זה. לכולנו יש מטרה משותפת. אלה ילדות צעירות שעברו משהו לא טוב, אנחנו רוצים לשמור על שקט תעשייתי וזו ההחלטה הנכונה. זה הוכיח את עצמו במוקדמות ואני מקווה שזה יוכיח את עצמו גם בגמר".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >