"אחרי הזכיות במדליות התייחסו אלינו כבונוס"

רון אטיאס לבוקר ספורט: "הספורטאים שעדיין לא התחרו בריו הרגישו רע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.16 - 12:03
תחילת כתבה

שבועיים אחרי סיום המשחקים האולימפיים בריו הם מספיק זמן בשביל לעכל ולסכם. לוחם הטקוואנדו של ישראל רון אטיאס, הגיע לתכנית הבוקר של ערוץ הספורט ודיבר על האכזבה מההדחה המוקדמת, הלקחים שהפיק, והפתיע כשהעביר ביקורת על התנהלות המשלחת.

אטיאס התייחס להפסד כבר בקרב הראשון: "אלה המשחקים הראשונים שלי, הכל היה חדש. גם בתחרות רגילה מתרגשים, למרות שלפעמים להתרגש זה דבר טוב. אכזבתי את עצמי בראש ובראשונה. היו לי סיכויים טובים להגיע למדליה. היו בעיות בציוד האלקטרוני שנלחמתי איתו, המערכת לא הייתה תקינה. היה מהלך שאני בעטתי ושנינו קיבלנו נקודה - זה לא הגיוני. לאחר מכן חשפתי את עצמי כשתקפתי על מנת לצמצם. אני מודה שבסיבוב הראשון לא נכסנתי לקרב, היססתי. בהמשך, הרגשתי טוב אבל הציוד עשה את שלו. הקהל והביתיות הם חלק בלתי נפרד. מתוך 10 קרבות אני צריך לנצח אותו בשמונה. מאכזב לחזור בלי מדליה".

על הביקורות שספג לאחר ההפסד הגיב: "לפני המשחקים אף אחד לא אמר שאנחנו לא מוכנים. עשיתי שתי תחרויות מטרה בתור הכנה והגעתי לגמרים, הייתי בכושר טוב. זה ספורט, הייתי עושה את אותה הכנה". לאחר הזכיות במדליות של נבחרת הג'ודו, אטיאס טוען שהאווירה במשלחת השתנתה: "מצד אחד זה הוריד לחץ, אבל מצד שני אני לא אשקר. הייתה תחושה של 'כבר סיימנו, עשינו את המדליות'. מבחינת המשלחת השאר היה בונוס. זה נתן הרגשה של רק התחילה התחרות וכבר נגמרה. היו ספורטאים בכירים שהיו סמל ופתאום אף אחד לא זכר אותם".

"זה לא פייר. כשסיימנו להתחרות פתאום היה נתק מוחלט. זה כאב לי. מדליות זה דבר טוב, אבל ספורטאים שהיו הסמל שלנו הרגישו את זה. הם היו רגילים להיות מקדימה, דיברו עליהם ופתאום שכחו אותם. המאמן שלי אמר לי שזה עלול לקרות אחרי המדליה של ירדן ג'רבי. גם באולימפיאדה הבאה זה יקרה". אבל למרות הכל, אטיאס נשאר אופטימי: "אני עם הפנים לטוקיו וממשיך בכל הכוח".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >