המדליה השנייה: שזירי קטף את הארד בקליעה

הישראלי הבריק בירי ב-3 מצבים, בדרך לפודיום 8 בקריירה הפראלימפית. ראש הממשלה בירך: "כולנו גאים בך"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.09.16 - 20:11
תחילת כתבה

הישג נהדר למשלחת הפראלימפית. אחרי שאתמול מורן סמואל זכתה במדלייה הראשונה של ישראל ב-1000 מ' חתירה, הערב (שני) דורון שזירי עמד גם הוא בציפיות הגבוהות וזכה במדליית הארד בירי לשלושה מצבים. בסה"כ מדובר במדליה השמינית של הקלע בשישה משחקים אולימפיים. מדהים.

שזירי בן ה-49 צבר 437.5 נקודות בירי בעמידה, שכיבה וכריעה. חסרו לו 14.1 נקודות כדי לסיים במקום השני, אליו הגיע אליארני עבדולאה סולטן מאיחוד האמירויות. במדליית הזהב זכה לאסלו סוראני מסרביה שצבר 453.7 נקודות.

"האמת חששתי מהגמר כי כל השנה היו לי גמרים לא כל כך טובים", סיפר שזירי בסיום, "אני שמח שהצלחתי לעמוד במטרה, לשמור על קור רוח ולהיות יציב. אני מאושר. לגבי ההמשך. יכול להבטיח שאנסה להגיע פעם נוספת לאולימפיאדה, אם אביא מדליה? זה כבר קשה לי לדעת". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם הקלע ובירך אותו על הזכייה: "מזל טוב דורון, קלעת בול למטרה! זו מדלייה שמינית, אתה כנראה מצליח בעקביות, ואני שמח שהוותיקים מוכיחים שכוחם במותנם – וכמובן גם הצעירים. ריגשת אותי, ריגשת את עם ישראל ותודה לך על הרבה גאווה. תמסור דרישת שלום לכל המשלחת הנהדרת שלנו. להתראות והמשך הצלחה".

כאמור, עבור שזירי זו ההופעה השישית במשחקים הפראלימפיים, כשמכל אחת מהפעמים בהן התחרה, הוא זכה במדליה. באטלנטה 1996 זכה בשתי מדליות כסף (3 מצבים ושכיבה), בסידני 2000 קטף את הארד בשכיבה, ובאתונה 2004 גם כן השיג שתי מדליות ארד (שלושה מצבים ושכיבה).

שזירי לא עצר גם בהמשך כשזכה במדלית כסף בבייג'ין 2008 ובלונדון 2012, כל אחד מהן בירי בשלושה מצבים, שנחשב למקצה החזק שלו. הקלע הישראלי הרשים כבר במוקדמות כשעלה מהמקום הרביעי למקצה הגמר, וגם בגמר הוא לא איכזב.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >