פלפס ינסה להשיג זהב אחרון: לא אחזור לטוקיו

האמריקני מקווה למדליה 28. וגם: המפגש המקרי עם סקולינג לפני 8 שנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.16 - 07:32
תחילת כתבה

המשחה האחרון. השחיין האמריקני האגדי, מייקל פלפס, שחה הלילה (בין שישי לשבת) את משחה היחידים האחרון שלו והפעם, באופן מפתיע, לא הצליח לנצח. פלפס הפסיד לג'וזף סקולינג מסינגפור בגמר ה-100 מטרים פרפר ופספס מדליית זהב חמישית בריו. השחיין זכה בכסף והעלה את מאזנו ל-27 מדליות אולימפיות, רגע לפני שיסיים את הופעותיו בבריכה.

מאזן המדליות האולימפיות של פלפס עומד על 22 זהב, 3 כסף ו-2 ארד ובלילה הקרוב הוא ירצה לסיים עם מדליה אחרונה ב-100X4 מטרים מעורב - וכדאי שהיא תהיה מזהב.

גם ברשת לא מוצאים את המילים לתאר את השחיין בן ה-31, שהודיע שיפרוש. עד כדי כך שהמילים כבר הפכו לציורים ואחת הגולשות העלתה קעקוע שהיא קיעקעה לבוס שלה בדמותו של פלפס.

סקולינג בן ה-21 לא הותיר סיכוי לאמריקני, שסיים שני יחד עם עוד שני שחיינים נוספים - צ'אד לה קלוס מדרום אפריקה ולאסלו צה ההונגרי. לאחר ההפסד החמיא האמריקני לסינגפורי: "הוא יכול לעשות הרבה דברים בענף, זה רק תלוי בו. זה יהיה גדול כמה גדול שהוא יחלום".

עוד לפני התחרות, חברו לנבחרת ארה"ב, ראיין לוכטה, אמר כי הוא מאמין שהשחיין המעוטר בהיסטוריה יהיה גם במשחקים בעוד 4 שנים: "אתם יודעים מה? אני יכול לומר בוודאות, בגלל שאני מכיר את מייקל, שהוא יהיה שם. אני באמת חושב ככה, אז מייקל, נתראה בטוקיו".

פלפס עצמו, על פי דיווחים, הגיב: "אני רק רוצה להבהיר שראין לא יודע על מה הוא מדבר. אני לא חוזר בעוד 4 שנים. אם הוא עצמו ירצה לחזור, זה יהיה נהדר".

אגב, אחרי הניצחון של סקולינג הופצה ברשת תמונה שבה רואים אותו, ילד קטן בן 13, פוגש את פלפס ב-2008 ואת תמונת הניצחון על הפודיום.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >