הרשת נפרדת מפלפס: "ככה רציתי לסיים את הקריירה"

אחרי מדליית זהב מספר 23 במשחקים האולימפיים, השחיין המעוטר בהיסטוריה סיים את דרכו בבריכה ואף אחד לא נשאר אדיש. כל התגובות, התמונות והציוצים על האגדה החיה

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.08.16 - 07:29
תחילת כתבה

סופו של עידן. מעולם בריכת השחייה לא הייתה כל כך קרובה להישמע רועשת כמו איצטדון כדורגל, מאשר הלילה (בין שבת לראשון), אז שחה מייקל פלפס את המשחה האחרון שלו במשחקים האולימפיים. האמריקני, שכבר מזמן נכנס לספרי ההיסטוריה, נעמד אל מול הקהל וספג באהבה את מחיאות הכפיים וקריאות השמחה שהופנו כלפיו.

פלפס, איך לא, סיים עם מדליית זהב, ה-23 שלו(!) ותלה על צווארו את המדליה האולימפית מספר 28. לא פשוט להתרגש אחרי 28 מדליות, אבל גם מייקל פלפס פשוט לא הצליח לעצור את הדמעות. הרשת ידעה שמדובר ביום מיוחד וחגגה את הפרישה של הספורטאי עם היכולות הכי לא אנושיות שהתחרה אי פעם.

"ככה רציתי לסיים את הקריירה", אמר פלפס הנרגש אחרי המשחה, "כשירדתי מהאוטובוס בדרך אל בריכת השחיה הרגשתי שאני עוד שניה בוכה. פעם אחרונה שאני אלבש את בגד הים, פעם אחרונה שאני אכנס לקול תשואות הקהל כשאני מייצג את המדינה שלי".

מאמנו של פלפס, בוב בומאן, החמיא בצורה יוצאת דופק לחניכו: "זה אפילו לא דבר שקורה פעם בדור. יכול להיות שזה משהו שיקרה פעם ב-10 דורות, שמישהו כמו מייקל פלפס יופיע".

כך נראה פלפס כשזכה במדליה הראשונה שלו באתונה 2004, וכך נראה הלילה אחרי המדליה האחרונה

אין ספורטאי כל כך מעוטר בהיסטוריה עד כדי כך, שאם האמריקני היה מדינה, הוא נמצא במקום ה-37 בטבלת המדליות של המשחקים האולימפיים האמא הייתה שם מההתחלה, האישה והתינוק הצטרפו בהמשך, אבל התרגשו לא פחות הבית הלבן לא שכח להודות לספורטאי
הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >