המגמה ממשיכה: כהן הודחה בסיבוב השני

הג'ודאית הודחה לאחר הפסד ליריבה ממאורציוס שניצחה בזכות יתרון של יוקו וסיימה את דרכה בריו. עוד קודם לכן: יריבה סעודית החרימה קרב כדי להימנע ממפגש עם הישראלית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.16 - 16:59
תחילת כתבה

האכזבה במשחקים האולימפיים בריו נמשכת: דווקא מהג'ודו, שנחשב לענף המוביל בספורט הישראלי, וכזה שמספק לנו אינספור הישגים אולימפיים. לאחר ההפסד האכזרי של שירה ראשוני וגולן פולק, גילי כהן הייתה אמורה להיות זו שעשויה להתמודד על מדליה בריו. אבל מחשבות לחוד וציפיות לחוד, ובדומה לג'ודאים האחרים במשלחת, לא הצליחה לעמוד בציפיות.

כהן (עד 52 ק"ג) שזכתה במדליית הארד באליפות אירופה, רצתה גם היא לשחזר את ההצלחה על הבמה הגדולה מכולן. הישראלית, שהעפילה אוטומטית לסיבוב השני, ספגה הפסד כואב כבר בקרב הראשון שלה כשנכנעה לכריטסיאן לז'נטיל ממאוריציוס.

כהן הוליכה לאורך רוב הקרב בזכות שני עונשים שספגה היריבה שלה, אבל דווקא לקראת סיום הקרב, לז'נטיל הצליחה להשיג יתרון יוקו, ממנה כהן לא הצליחה לחזור. בסיום כהן נראתה מאוכזבת לאחר שהחלום האולימפי שלה הסתיים כבר בקרב הראשון.

עוד לפני הקרב, כהן משכה תשומת לב ולא בגלל נושאים שקשורים לספורט. הפוליטיקה שוב חלחלה אל הבמה הגדולה ביותר בספורט עוד לפני שהישראלים עלו המזרן ביום השני בריו. בתחרות במשקל של עד 52 ק"ג, כריסטיאן לז'נטיל חיכתה לפהאמי ג'וד הסעודית, שבחרה שלא להופיע להתמודדות.

לא מדובר בפציעה שגרמה לסעודית להחמיץ את הקרב, אלא זו בחרה שלא לעלות למזרן כדי להימנע ממפגש מול גילי כהן הישראלית. הסעודית היא המפסידה העיקרית מאותו חרם, כאשר כהן תתחרה בהמשך מול היריבה ממאורציוס.


גילי כהן זכתה בשורה של תחרויות בארץ ובעולם: היא הוכתרה חמש פעמים ברציפות בתואר אלופת הארץ (למשקל עד 52 ק"ג), בעלת מדליית ארד באליפות אירופה בג'ודו,  וזכתה ב- 11 מדליות בתחרויות גראנד פרי ו-2 מדליות בתחרויות גראנד סלאם, במה שסידר לה הגרלה יחסית נוחה במשחקים האולימפיים, אותה לצערה היא לא הצליחה לנצל.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >