אכזבה גדולה: פולק רותק והודח כבר בקרב הראשון

מדליסט הארד מאליפות העולם נכנע לפונזה הלא מדורג, שניצח רק שש פעמים בשלוש השנים האחרונות. הג'ודוקא הישראלי בכה בסיום והתקשה לעכל את ההדחה המוקדמת

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  07.08.16 - 16:30
תחילת כתבה

אחד מהענפים שמספקים את מירב הציפיות עבור המשלחת הישראלית זה הג'ודו, אבל הערב (ראשון) הוא איכזב שוב. לאחר ההפסד האכזרי של שירה ראשוני, גולן פולק וגילי כהן סומנו ככאלה שאמורים להתחרות על מדליה אולימפית, אך בינתיים שום דבר לא הולך לג'ודאים הישראלים בריו. השניים הודחו במפתיע כבר בקרב הראשון שלהם, וסיימו את דרכם בריו מוקדם מהצפוי.

עבור פולק מדובר בהפסד כואב במיוחד ומנוגד לציפיות, שכן הוא נוצח מול יריב זמבי לא מדורג, שניצח רק 6 פעמים בשלוש השנים האחרונות (!). מדליסט הארד מאליפות העולם האחרונה בג'ודו החל את דרכו בסיבוב השני במשקל עד 66 ק"ג, בתקווה לעמוד בציפיות על הבמה הגדולה מכולן. הישראלי נחשב למדורג והתמודד מול מת'יוז פונזה מזמביה, שלא דורג, אך נחל אכזבה גדולה. הישראלי עלה ליתרון יוקו כעבור 50 שניות, אך השופט החליט לבטל את הניקוד.

הזמבי, מלווה ברוח גבית, החל להציג ג'ודו התקפי יותר והשיג ריתוק, ממנו פולק לא הצליח להשתחרר.  בתום 25 שניות של מאבק, הזמבי הצליח להשיג ניצחון יוקרתי, ובכך סיים את דרכו של הישראלי שהפסיד כבר בקרב הראשון שלו במשחקים האולימפיים. ושימו לב לנתון הבא: ליריב של פולק היו 6 ניצחונות בשלוש השנים האחרונות מול יריבים מבורונדי, ג'יבוטי, טנזניה, ונואטו ולוב, ועכשיו הוא השיג ניצחון יוקרתי על חשבון הישראלי המאוכזב.

פולק קיבל בצורה קשה את ההפסד והזיל דמעה לאחר מכן, כשהוא מסרב להאמין את שהתרחש על המזרן בריו. כבר עכשיו ברור שלג'ודאי הישראלי לא יהיה קל להתאושש מההאכזבה הקשה.

בוודיאו: פולק בהלם לאחר סיום הקרב

המשלחת הישראלית הגדולה אי פעם, שכוללת 7 ספורטאים, קיוותה להעניק עוד הישג לענף, אך בינתיים לא היא לא מצליחה לעמוד בציפיות. פולק, שזכה במדליית הארד באליפות העולם, וכהן שסומנה כפייבוריטית להעפיל לשמינית הגמר, התקשו ונכנעו בשלב מוקדם. כעת הלחץ עובר אל ירדן ג'רבי, אורי ששון, שגיא מוקי ולינדה בולדר, שינסו להצליח איפה שקודמיהם איכזבו.
הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >