כמה קרוב, ככה רחוק: שגיא מוקי הפסיד בקרב על הארד

יום נפלא של הג'ודאי (עד 73 ק"ג) הסתיים בשברון לב. שבדטושווילי הגיאורגי ניצח את הישראלי וקטף מדליה אחרי איפון. מוקי סיים במקום ה-5. כעת הפוקוס עובר לירדן ג'רבי

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  08.08.16 - 23:18
תחילת כתבה

המסע הנהדר של שגיא מוקי במשחקים האולימפיים בריו הסתיים בשברון לב. הג'ודאי (עד 73 ק"ג) נוצח בקרב על הארד על ידי לשה שבדטושווילי הגיאורגי (8 בעולם) וסיים במקום החמישי. למרות שמצבו הבריאותי של הישראלי לא היה ברור עם תחילת הופעותיו בברזיל, בשל פציעה בגב ממנה סבל סמוך להמראה, הוא סיפק הופעה נפלאה והיה קרוב להפוך למדליסט השביעי של ישראל אי פעם.

  • OLYMPICS5 – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו.
    אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

מוקי, המדורג 7 בעולם ואלוף אירופה 2015, הגיע לקרב על הארד לאחר שנוצח בחצי הגמר על ידי רוסטם אורוז'וב (2 בעולם ואלוף אירופה 2016). מנגד, שבדטושווילי, שזכה בזהב בלונדון 2012 (עד 66 ק"ג), הגיע מבית הניחומים, רשם ניצחון ראשון בקריירה על הישראלי וקטף מדליה. האחרון פתח בצורה אגרסיבית את הקרב והתחמק בצורה מרשימה מאיפון, 3:36 לסיום הקרב. 2:57 לסיום הקרב, ספג מוקי עונש על כך שיצא מהמזרן, לפני שהוכרע, 1:44 לסיום, עם איפון. 

בחצי הגמר, אורוז'וב נראה עייף מאוד בקרב מול מוקי, אך האחרון לא הצליח לנצל זאת. השניים ספגו עונש כל אחד כבר בפתיחת ההתמודדות ביניהם והישראלי, שניצח בשניים מהקרבות הקודמים שלו בריו באיפון, לא הצליח להטיל את יריבו הקשוח. 3:15 דקות לסיום הקרב, מוקי ספג עונש נוסף, לפני שנענש שוב, 2:23 לסיום. המפנה הגיע כשהאזרי ביצע יוקו, 1:35 לסיום ולמרות שבשניות הסיום של ההתמודדות גם לחובתו נרשמו שלושה עונשים, הוא החזיק מעמד בדרך לגמר.

צפו בהפסד של מוקי בחצי הגמר >

מוקי גבר ברבע הגמר על ניקולאס דלפופולו מארה"ב (37 בעולם). האמריקאי, שהפתיע כשעלה לרבע אחרי ניצחון על אודבייר גנברטר ממונגוליה (10 בעולם), פתח טוב יותר את הקרב מול הישראלי, שספג עונש על כך שלא יזם התקפה. בנוסף, האחרון כמעט וספג אוצ'ימטה, אך הצליח להתחמק. 1:56 לסיום הקרב, מוקי נענש. פחות מדקה לסיום, כשנראה שההתמודדות לא הולכת לכיוון הנכון מבחינתו, ביצע את האיפון, השיג את הניצחון ועלה לחצי. זאת הייתה הפעם הראשונה שהשניים מתמודדים זה מול זה.

צפו בניצחון של מוקי ברבע הגמר >

לפני כן, מוקי ניצח את איגור ונטקה מגרמניה. האחרון, שמדורג 16 בעולם, היה סטטי מאוד בקרב מול הישראלי וניסה להטיל אותו באמצעות אותו תרגיל פעם אחר פעם ללא הצלחה. השניים ספגו שני עונשים כל אחד סמוך לפתיחת הקרב ביניהם, אך 1:19 לסיומו, מוקי הצליח להשיג את המפנה עם ווזארי, מה שבסופו של דבר הביא את ההכרעה לטובתו בהתמודדות, כפי שהיה במפגש הקודם ביניהם, בגראנד פרי פאריס 2014.

צפו בניצחון של מוקי בשמינית הגמר >

בתחילת דרכו בריו, מוקי התמודד בסיבוב השני מול רוק דרקסיץ' הסלובני (14 בעולם) וניצח אותו בצורה מרשימה. הישראלי אמנם ספג שני עונשים לאחר שאחז בשרוול של יריבו בפתיחה, אך בסופו של דבר הכריע את הקרב עם איפון נהדר. מוקי נכנע לסלובני בשלושה מארבעת הקרבות האחרונים ביניהם, אך ברגע הכי חשוב, יצא עם ידו על העליונה.

צפו בניצחון של מוקי בסיבוב השני >
הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >