יש מדליה: ג'רבי זכתה בארד האולימפי בריו

יום מורט עצבים הסתיים עם מדליה שמינית לספורט הישראלי במשחקים האולימפיים: הג'ודאית חקקה את שמה בספרי ההיסטוריה עם ניצחון על טאשירו מיפן ונתנה דחיפה אדירה לכל המשלחת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.08.16 - 22:53
תחילת כתבה

מדליה ישראלית ראשונה בריו! ירדן ג'רבי רשמה הערב (שלישי) הישג עצום וסיפקה דחיפה אדירה למשלחת הישראלית במשחקים האולימפיים בריו, אחרי שזכתה במדליית הארד בתחרות הג'ודו עד 63 ק"ג בזכות ניצחון הירואי על מיקו טאשירו היפנית ועשתה היסטוריה.

  • OLYMPICS5 – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

הישראלית עלתה בטירוף לקרב על הארד ותקפה את היריבה היפנית שלה כבר מהשניה הראשונה. ג'רבי הוכיחה דומיננטיות והשיגה יוקו מוקדם וחשוב מאוד, הוסיפה בהמשך גם ווזארי אדיר, השלימה ניצחון אדיר בקרב האחרון שלה בריו וסיפקה דחיפה ענקית למשלחת הישראלית לקראת המשך המשחקים האולימפיים.

ג'רבי בת ה-27 פתחה בצורה נפלאה את המסע שלה בדרך למדליה מול מרסיט אספינוסה הקובנית. היא היממה את היריבה שלה עם איפון מרשים והשלימה ניצחון נהדר בשמינית הגמר, אבל הרבע כבר היה אופרה אחרת לגמרי. ג'רבי התקשתה מאוד מול מריאנה סילבה הברזילאית, ספגה יוקו דרמטי בתוך ניקוד הזהב ואיבדה את הסיכוי להגיע לגמר.

בעקבות ההפסד לברזילאית, ג'רבי נשרה לבית הניחומים שם היא נלחמה על מדליית הארד. בקרב הראשון בבית הניחומים, ג'רבי הבריקה עם ווזארי נפלא מול יאנג יונקסיה הסינית שסידר לה מקום בקרב על מדליית הארד מול מיקו טאשירו היפנית. שם, כאמור, היא הדהימה את טאשירו היפנית וזכתה במדלית ארד, הראשונה שלה באולימפיאדה וראשונה גם המשלחת הישראלית כולה בריו.

ג'רבי נולדה בכפר סבא והחלה להתאמן בג'ודו בגיל צעיר, כשכבר בגיל 19 היא זכיתה במדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 20. בקריירה העניפה שלה עד היום היא רשמה אינספור הישגים אדירים כמו זכייה במדליית זהב באליפות העולם ב-2013, מדליית ארד באליפות אירופה באותה שנה, מדליית כסף באליפות אירופה שנה קודם לכן ומדליית כסף נוספת באליפות העולם ב-2014. הערב, כאמור, ג'רבי השלימה היסטוריה כשזכתה במדליה אולימפית ראשונה בקריירה שלה.

שמינית הגמר: ג'רבי ניצחה את אספינוסה באיפון
אספינוסה הגיעה במומנטום טוב אחרי הניצחון בסיבוב הראשון והיא פתחה טוב יותר, לעומת ג'רבי שנראיתה מהוססת. הקובנית נראיתה חדה בפתיחת הקרב והשיגה יוקו מוקדם, אבל קצת יותר מדקה וחצי לסיום הקרב, ג'רבי השיגה איפון נהדר אחרי שריתקה את אספינוסה והשלימה ניצחון מלא באופי בדרך לרבע הגמר.

רבע הגמר: ג'רבי הפסידה לסילבה ביוקו

ג'רבי פגשה את הברזילאית, אותה היא כבר ניצחה פעמיים בעבר. היא עלתה לקרב קשה מאוד מול סילבה, שנהנתה מתמיכת הקהל הביתי. שתי דקות ו-20 שניות לסיום הקרב, ג'רבי נפצעה בשפה, דיממה ויצאה לטיפול. הקרב המשיך להיות צמוד ונגרר לניקוד זהב. ג'רבי כבר הפילה את סילבה, אבל לא הצליחה להשלים ניצחון. דווקא סילבה הצליחה להשיג יוקו, עמוק בתוך ניקוד הזהב, והכניעה את ג'רבי ברבע הגמר.

בעקבות ההפסד, ג'רבי צנחה לבית הניחומים, שם היא נאבקה על מדליית הארד. אגב, בתום הקרב עלו טענות קשות מצד ראשי איגוד הג'ודו שביקרו את השיפוט בקרב בו הפסידה ג'רבי. משה פונטי שוחח עם יו"ר האיגוד הבינלאומי מריוס וויזר, והביע ביקורת. יחד עם זאת, גם באיגוד מבינים שאת הנעשה אין להשיב ורצו להעניק שקט לג'רבי רגע לפני הקרב בבית הניחומים.

הקרב הראשון בבית הניחומים: ניצחון על יאנג בווזארי

ירדן ג'רבי פתחה טוב מול יאנג הסינית והגיבה מהר לכל הפעולות של יריבתה. פחות מדקה לסיום הזמן החוקי של הקרב, ג'רבי השיגה וואזרי נהדר והקפיצה את האוהדים הישראלים ביציע בריו. ג'רבי שמרה על היתרון שלה עד הסיום והעפילה לקרב על מדליית הארד.

הקרב על הארד: ניצחון היסטורי על טאשירו
ג'רבי עלתה בטירוף לקרב האחרון שלה על המדליה, השיגה יוקו מוקדם והוסיפה גם ווזארי סופר חשוב. הישראלית המשיכה במומנטום שלה ושמרה על היתרון עד הסיום בדרך למדליה אולימפית ראשונה בקריירה שלה וראשונה של המשלחת הישראלית בריו!

צפו בטקס המדליות:
הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >