אכזבה לאליס שלזינגר: הודחה כבר בשמינית

הישראלית שייצגה את בריטניה: "עברתי מסע מטורף. גאה בדרך שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.08.16 - 17:35
תחילת כתבה

מלבד ירדן ג'רבי שייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בריו, עוד נציגה ישראלית עלתה על המזרן לריו בתחרויות במשקל עד 63 ק"ג. הג'ודאית שבחרה לייצג בריטניה במשחקים האולימפיים בריו, חלמה על זכייה במדליה אולימפית לאחר שבמשחקים בלונדון ייצגה את ישראל, אך נכנעה כבר בשלב שמינית הגמר.

OLYMPICS5 – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו.
אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

 
כזכור, שלזינגר חיה בישראל, מתגוררת בראשון לציון, אך בחרה לייצג במדינה אחרת לאחר סכסוך עם איגוד הג'ודו, שבחר להאמין בירדן ג'רבי על חשבונה. מדובר באחת הסאגות המתוקשרת ביותר שידע איגוד הג'ודו, כאשר הג'דואית, שמחזיקה בדרכון בריטי, רצתה להוכיח שהחלטת האיגוד הייתה מוטעה.

ההתחלה הייתה נהדרת מבחינתה, כאשר שלזינגר פתחה את התחרויות בצורה מרשימה, כאשר הטילה באיפוןד קה לסיום הקרב את באק ג'י הון הקוריאנית, שמדורגת במקום ה-21 בעולם. הישראלית שמדורגת שמינית בדירוג העולמי, העפילה לשמינית הגמר וההתמודדה שם מול אניקה ואן אמדן.

בקרב בו שתי הג'ודאיות התקשו לייצר מהלכים, שלזינגר נכנעה לאחר שספגה עונש אחד, שלמעשה סיים את חלום הזכייה במדליה מבחינתה. בשונה מג'ודאים אחרים שנחלו הפסד ברגע האמת לו חיכו 4 שנים, שלזינגר נראתה בסיום במצב רוח מרומם. יחד עם זאת, כבר עכשיו ברור, שלזינגר ציפתה להגיע הרבה יותר גבוה.

צפו בראיון עם שלזינגר לאחר ההדחה >

"זו הייתה אולימפיאדה שונה לגמרי מהקודמות שעברתי", סיפרה שלזינגר בסיום, "זה שהצלחתי להגיע לכאן זה הישג אדיר. זה היה יום שמח מבחינתי ללא קשר לתוצאה. אני מסתכלת קדימה. אני שמחה שהצלחתי להציג את הקריטריון. זה היה מסע מטורף ואני מאושרת מהדרך שלי".

שלזינגר המשיכה להראות אופטימית בתום התחרות: "זה שינה אותי לגמרי כאדם וכמי שאני. שמחה על הדרך שעברתי. שמחה על הדרך שעברתי. מבחינתי ההפסד לא היה משמעותי. ב-4 שנים האחרונות. נכון שזה מאכזב, אבל זה לא ימחוק את מה שעשיתי בדרך".

שלזינגר חוותה חוויה לא פשוטה, כשלמרות היותה ישראלית על החלוק שלה התנוסס דגל של בריטניה: "זה לא פשוט. כשהסתכלתי על הקהל, זה היה מוזר לי. שמחה שקיבלו אותי למדינה אחרת. האיגוד הישראלי? עברתי מה מסכת עינויים, אבל יצאתי יותר חזקה. בישראל רצו למנוע ממני והצלחתי לעשות את זה".

בסיום נשאלה שלזינגר על ההישג של ירדן ג'רבי שהעפילה לרבע הגמר והגיבה בלקוניות: "ילא ידעתי שהיא העפילה לשלב הבא, אני לא בתחרות עם ירדן ג'רבי ומאחלת לה רק בהצלחה".

בווידאו: הקרב בו אליס שלזינגר ניצחה

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >