סיימה את דרכה: בולדר הודחה בבית הניחומים

פחות מ-24 שעות אחרי, הג'ודאית הישראלית חלמה ללכת בדרכה של ג'רבי, אבל נכנעה לספרדייה החזקה ונפרדה מבית הניחומים של ריו, רגע לפני קרב מכריע על מדלית הארד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.08.16 - 21:41
תחילת כתבה

אחרי הזכייה האדירה של ירדן ג'רבי במדליית הארד, יום התחרויות החמישי בריו נערך היום (רביעי) כשלינדה בולדר חלמה ללכת בדרכה של חברתה למשלחת, אבל הודחה מתחרות הג'ודו עד 70 ק"ג בבית הניחומים ופיספסה הזדמנות פז לזכות במדליית ארד.

OLYMPICS5 – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

הג'ודאית הישראלית פתחה את דרכה במוקדמות בצורה נהדרת עם ניצחון קליל בסיבוב הראשון מול יולנדה בוקאסה הקונגולזית, שמשתייכת למשלחת הפליטים וזכתה לתמיכה גדולה מאוד מהקהל הברזילאי ביציעים, אך לא היוותה יריב ראוי לבולדר, שגם בסיבוב השני הרשימה עם ניצחון בווזארי מול סיאונגיון הקוריאנית.

הקרב ברבע הגמר היה אופרה אחרת לגמרי. בולדר התקשתה מאוד מול סאלי קונווי הבריטית, ששלטה באופן מוחלט וניצחה את הישראלית עם ווזארי שהפך לאיפון. בולדר צנחה לבית הניחומים וידעה שהיא זקוקה בסה"כ לשני נצחונות כדי להעניק מדליה שניה לישראל תוך 24 שעות, אבל נכנעה לברנבאו החזקה ונפרדה מריו בטעם חמוץ.

ההולנדית, שמייצגת את ישראל משנת 2015 לאחר שהתחתנה עם יהודי, מדורגת במקום ה-11 בדירוג העולמי והיו ממנה לא מעט ציפיות שתגיע לשלבים המאוחרים בתחרות עד 70 ק"ג. היא הגיעה עד כדי מרחק שני נצחונות מזכייה במדליה, אבל רק עד שם.

מאז שהחלה לייצג את ישראל, הספיקה בולדר לזכות במדליית זהב בגראנד פרי סמסון ובמדליית זהב נוספת בגראנד פרי האוונה. עוד קודם לכן, כספורטאית הולנדית, היא זכתה בשתי מדליות זהב באליפויות אירופה (ב-2007 ו-2008), בזהב בגביע אירופה ב-2010 ובמדלית כסף באליפות אירופה ב-2009.

סיבוב ראשון במוקדמות: ניצחון קל על בוקאסה
בולדר פתחה את יום המשחקים בסערה אחרי שהכניעה את יולנדה בוקאסה, הקונגולזית-ברזילאית ממשלחת הפליטים, בזכות איפון מרשים תוך פחות משתי דקות וסידרה לעצמה מפגש בשמינית הגמר מול סיאונגיון קים מדרום קוריאה, שמדורגת שישית בעולם בקטגורית המשקל של בולדר.

שמינית הגמר: ניצחון בווזארי אדיר מול סיאונגיון
הקרב השני של בולדר מול סיאונגיון קים הדרום קוראינית היה צמוד לכל אורכו. שתי הג'ודאיות התקשו להפתיע אחת את השניה ושתיהן ספגו עונש בדרך לניקוד זהב, בו בולדר הצליחה להשיג ווזארי נהדר והשלימה ניצחון נוסף בדרך לרבע הגמר מול סאלי קונווי הבריטית.

רבע הגמר: הפסד כואב לקונווי
בדומה לשמינית הגמר, גם בקרב השלישי של בולדר מול קונווי הבריטית נפתח בצורה שקולה, כשהישראלית נענשה ראשונה. קונווי המשיכה במומנטום, הוסיפה ריתוק וזכתה בווזארי, שהפך לאיפון ושלחה את בולדר להילחם על הארד בבית הניחומים מול מריה ברנביאו הספרדייה, שמדורגת שמינית בעולם.

בית הניחומים: הפסד כואב לברנבאו
בולדר פגשה את ברנבאו שגילתה הרבה פיזיות בפתיחה ולא איפשרה ללינדה בולדר לתקוף. המומנטום השתנה בהמשך והישראלית הייתה יותר פעילה, אבל ספגה עונש בדקה האחרונה, הפסידה את הקרב ופיספסה הזדמנות לסדר מדליה שניה לישראל בריו תוך 24 שעות.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >