"אל שחאבי יתחרה מול אורי ששון. אין בכלל ספק בכך"

מצרים סוערת בעקבות ההחלטה של הג'ודאי לעלות לקרב מול הישראלי ("אל תבייש את האיסלאם, עדיף לוותר על ההופעה"), אך חבר במשלחת הבהיר כי הספורטאי לא ייכנע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.08.16 - 17:09
תחילת כתבה

ספורטאים מחכים במשך ארבע שנים למשחקים האולימפיים. הם עובדים קשה ומחכים לרגע השיא שלהם, שעשוי לשנות את המשך הקריירה. למרות הרצון הגדול להצליח, הרבה פעמים אנחנו רואים מקרים בהם ספורטאים בוחרים לוותר על החלום ולא להופיע לתחרויות מסיבות שאינן קשורות למניעים ספורטיביים.

  • שידור ישיר של כל הקרבות של אורי ששון ביום שישי החל מ-16:00 ב-5OLYMPICS (ערוץ 26 - פתוח לכולם)

הקשר בין פוליטיקה וספורט הוא לא משהו חדש. בכל משחקים אולימפיים אנחנו נחשפים מחדש לתופעה בה ספורטאים ממדינות ערב מסרבים להתחרות מול ישראלים, שמרוויחים מההפקר ועולים לשלב הבא. מחר (שישי) ייכנס למעגל התחרויות הג'ודאי אורי ששון.

במשקל של מעל 100 ק"ג, הג'ודאי הישראלי הוגרל נגד איסלם אל שחאבי המצרי. מדובר בהגרלה לא פשוטה עבור הישראלי, שכן יריבו זכה במדליית ארד באליפות העולם בטוקיו ב-2010, והוא לחלוטין יכול לתת לו פייט. למרות הלחץ מצד מדינתו, המצרי, שחולם על מדליה אולימפית, בחר להופיע לקרב מול ששון, במה שעורר ביקורת חריפה ברשתות החברתיות. חבר במשלחת המצרית אישר כי הקרב יתקיים: "אל שחאבי יופיע להתמודדות. אין שום ספק בכך".
 
"אני רוצה שתאכל את היריב הציוני. אל תבייש את האיסלאם. רוצים שתייצג אותנו בכבוד", כתב אחד הגולשים, "אם תנצח לא תיתן לנו כלום, ואם תפסיד, אתה תבייש אומה שלה. אסור לך לשתף פעולה עם האומה הרוצחת". במקביל ברשת יצאו בקמפיין שקורא למצרי שלא להופיע לקרב: "קוראים לך לוותר על הקרב. זה מכובד יותר מלנצח ישראלים. האיסלאם קודם לכל".

חאלד עבדל עזיז, שר הספורט המצרי תמך בג'ודאי כשאמר: "אנחנו צריכים לקבל את הדעה שלו ואת הרצון שלו להתחרות במשחקים האולימפיי". יחד עם זאת, לא ברור האם יריבו של ששון יופיע לקרב, כאשר ההחלטה תתקבל ככל הנראה רק בסמוך אליו.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >