"בישראל מתפללים שאל שהאבי לא יופיע מול ששון"

למרות הצהרות המשלחת המצרית, בתקשורת בקהיר טוענים כי הג'ודאי עדיין לא החליט אם לעלות לקרב מול הישראלי ב-16:30: "הישראלים מקווים שיסדרו להם העפלה קלה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.16 - 11:10
תחילת כתבה

האם אורי ששון יעבור שלב בטורניר האולימפי בריו מבלי להיאבק? הג'ודאי (מעל 100 ק"ג) אמור לפגוש היום (שישי, 16:00) את איסלאם אל שהאבי ממצרים, אך על האחרון מופעלים לחצים כבדים במדינתו שלא לעלות לקרב מול הישראלי ולמעשה, בגלל שיקולים פוליטיים, לוותר על התחרות לקראתה התכונן במשך 4 שנים.

במצרים מצפים מאל שהאבי לוותר על הקרב מכיוון שלהתמודד מול ישראלי "מעליב את האיסלאם". על פי חבר במשלחת המצרית, לג'ודאי אין כוונה להחרים את הקרב מול ששון ו"הוא יתחרה, אין ספק בכך בכלל". שר הספורט המצרי, חאלד עבדל עזיז, הוסיף: "מצרים מחויבת לרוח האולימפית ועל הספורטאים שלנו להתמודד מול כל יריב ויהי מה".

שעת הקרב מתקרבת ולמרות המסרים הנחרצים של המצרים, בתקשורת במדינה השכנה עדיין מפזרים ערפל על השתתפותו של אל שהאבי בקרב. בכלי התקשורת בקהיר מציירים את ישראל כי מי ש"מצפה ומתפללת שיריבו של ששון לא יופיע לקרב, על מנת שהישראלי לא יצטרך להתאמץ ויעפיל בקלות לסיבוב הבא".

במצרים ציטטו את אורן סמדג'ה. "העניינים האלה הם לא הדאגה שלי, אלא רק שאורי יהיה מוכן לקרב בכל מצב", אמר מאמן נבחרת הגברים. בקהיר סיפרו על פנייתה של מירי רגב לאל שהאבי בבקשה שיופיע להתמודדות. "אני קוראת למצרים לכבד את הרוח האולימפית ולהשאיר בחוץ את העניינים הפוליטיים", אמרה שרת הספורט.

אל שהאבי בן ה-34 הוא אחד הג'ודאים הוותיקים בסבב, שהישג השיא שלו הוא מדליית ארד באליפות העולם ב-2010. במשחקים האולימפיים של 2008 ו-2012 סיים את דרכו בשלב מוקדם. יש לציין כי ששון כבר פגש יריב מצרי השנה, כשהפסיד בשמינית גמר גראנד פרי דיסלדורף לוואחיד אחמד. האחרון, שקפץ משמחה לאחר ניצחונו, סרב ללחוץ את ידו של הישראלי בסיום.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >