צפו באל שהאבי מסרב ללחוץ את ידו של ששון

הג'ודאי הפסיד והתעלם. כלי התקשורת במצרים מצאו את הסיבה למפלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.16 - 18:06
תחילת כתבה

אורי ששון ניצח היום (שישי) את איסלאם אל שהאבי המצרי באיפון במסגרת הסיבוב הראשון של טורניר הג'ודו למשקל 100 ק"ג ומעלה. כזכור, טרם ההתמודדות התבקש המצרי שלא לעלות לקרב ולאחר שהפסיד, הוא סירב ללחוץ את ידו של הישראלי. התקשורת המצרית, שעשתה הרבה רעש לקראת הקרב, מצאה תירוצים להפסד.

5OLYMPICS – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

עיתון "העין" המצרי מצא לטענתו את הסיבה להפסד של אל שהאבי, והיא חוסר ההסכמה של הועד המארגן להזיז את שעת הקרב לזמן שבו יהיה נוח לתושבי קהיר לצפות פו. על פי הכתוב בעיתון, הועד האולימפי של מצרים טוען שלוח המשחקים אכן היה אמור להיות מותאם לזמן קהיר, אך בסופו של דבר זה לא הסתדר בגלל הלו"ז של התחרות.

באתר אינטרנט אחר פרסם סיבה נוספת: "היו פערי גיל ומשקל גדולים מדי בין המתמודדים. אל שיהאבי בן 34 ושוקל 105 קילוגרמים, בעוד ששון בן 25 ושוקל 120 ק"ג". כמובן שעל פי החוקים אין שום פסול בהתמודדתו של הישראלי, שכן שניהם מתחרים בקטגוריית 100 קילוגרמים ומעלה.

שאר כלי התקשורת במצרים לא הרבו במילים לאחר ההפסד ואל שהאבי סירב להתראיין. זו לא הפעם הראשונה שג'ודאי מצרי מפסיד לישראלי. זה קרה באליפות העולם ב-2012, כאשר אריק זהבי ניצח את רמדאן דרוויש.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >