הנשיא לששון: "הנכד שלי אמר 'רוצה להיות כמו אורי'"

עם צאת השבת, האיחולים החלו לזרום לכיוון מדליסט הארד הטרי. ריבלין התקשר ("גאים בך, הבאת מדליה לירושלים") וגם רה"מ נתניהו בירך: "הצגת את הפנים היפות של ישראל"

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  13.08.16 - 20:55
תחילת כתבה

24 שעות אחרי הזכיה המרגשת של אורי ששון במדליית הארד האולימפית בג'ודו, בקטגוריית המשקל מעל 100 ק"ג, הברכות החלו לזרום לעברו של הספורטאי גם מהדרג הבכיר ביותר. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהמתין עד צאת השבת כדי ליצור עם ששון קשר, בירך אותו בשיחת טלפון ששודרה בערוץ 2.

  • בא מלמטה: ששון אלוף ללא קשר לזכיה בארד
  • 5OLYMPICS –  ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם
  • ב-00:30, ישיר באתר: מסיבת עיתונאים מריו של משלחת הג'ודו

"כל ילד וילדה ראו לא רק ספורטאי גדול אלא איש של ערכים", אמר נתניהו לששון, "הראית את הפנים האמיתיות של ישראל, הפנים היפות".

גם נשיא המדינה ראובן "רובי" ריבלין התקשר לברך את הג'ודאי, שהפך למדליסט האולימפי השמיני של ישראל. "אורי הירושלמי, אלוף שלי. שילבת שני דברים כל כך חשובים, את היכולת והרצון שלך. רצית ויכולת, וכולנו גאים בך. התרגשנו יחד איתך", אמר לו ריבלין, "הכבוד שהבאת למדינה שלנו כשהלכת ללחוץ את ידו של היריב המצרי, כל מצרים מדברת עליו. כל הכבוד לך, גאים שיש לנו ג'ודאי כמוך".

הנשיא אף סיפר לששון על ההתרגשות במשפחת ריבלין לאחר הזכיה: "אני רוצה לומר לך שהנכד שלי, כשראה אותך, אמר 'אני רוצה להיות כמו אורי'. אתה יודע שהאלופה שלנו ירדן ג'רבי נולדה בחירות, המושב שרעייתי נולדה וגדלה בו ואמרתי לעצמי, יש מדליה לחירות ואין מדליה לירושלים? והנה, גם את העניין הזה סידרת".

ששון השיב לנשיא: "אני רוצה להודות לך על המילים המחממות האלה. אני מרגיש זכות לייצג את המדינה וזו גאווה אדירה לזכות בהישג כזה. אני מקווה שנמשיך להביא גאווה בכל התחומים כי אין על המדינה שלנו".

 

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >