ששון: "זה חלום שמתגשם". רגב: "ניתן יותר כסף לג'ודו"

משלחת הג'ודו סיכמה אולימפיאדה מוצלחת במיוחד עם שתי מדליות ארד בברזיל, אורן סמדג'ה: "אנחנו מעצמה בענף הזה". השרה הבטיחה: "נתמוך בענפים שהביאו לנו מדליות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.16 - 02:02
תחילת כתבה

אחרי שקצרו הצלחה ענקית עם זכייה בשתי מדליות ארד, אנשי משלחת הג'ודו הישראלית באולימפיאדה ערכה הלילה (בין שבת לראשון) מסיבת עיתונאים חגיגית ומיוחדת לסיכום השתתפותם במשחקים האולימפיים בברזיל.

המדליסט האולימפי הטרי, אורי ששון, לקח חלק במסיבת העיתונאים, כמו גם מאמנו אורן סמדג'ה, יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי, מנכ"ל הוועד האולימפי ושרת הספורט, מירי רגב.

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, פתח את מסיבת העיתונאים והחמיא לאורי ששון על הזכייה במדליית הארד: "אורי ששון הוכיח שהוא לא מפחד מאף אחד, גם לא מטדי רינר. זה לא היה רחוק מניצחון וגם זה יבוא. אני לא אנתח למה שאר הג'ודאים שלנו הפסידו, נעשה את זה כשנגיע בארץ ונדאג שזה לא יקרה שוב".

"אני רוצה לחזק את גולן, שירה וגילי ואני מקווה מאוד שבאולימפיאדה הבאה הם יגיעו להישגים יותר טובים", הוסיף פונטי והתייחס גם לשגיא מוקי: "הוא התמודד עם כאבי גב וטיפלנו בו יום יום כדי שיוכל לעמוד על הרגליים והיה ספק גדול אם הוא יוכל להשתתף".

מנכ"ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג: "איגוד הג'ודו הגיע להישגים נהדרים אחרי 12 שנים בהן לא זכה. היו כאן הרבה דברים ייחודיים כמו מאמן, שהיה מדליסט אולימפי והצליח הפעם להביא ספורטאי לזכייה במדליה. זה מאוד מיוחד, מגיעות לענף הג'ודו מחמאות אדירות".

מאמן הגברים, אורן סמדג'ה, היה נרגש ואמר: "היה לי חלום ומטרות והלכתי איתן עד הסוף, לא מצמצתי לרגע. נכנסתי לאיגוד כשהוא היה מפורק ולא היה בו כלום. נקודת האור היו הספורטאים שהיו בתחילת הדרך. נקודת המפנה של הנבחרת הגיעה ב-2014 ובמשחקי באקו הוכחנו שאנחנו יכולים לזכות גם במדליות. הדברים התחברו לנו כמו שרצינו, קיבלנו כל מה שצריך ואנחנו מרגישים טוב. באנו לעבוד והוכחנו את זה".

"רצינו להחזיר את הענף למקום שהוא היה בו בשנות ה-90 והצלחנו בגדול", הוא הוסיף. "אנחנו מעצמה בג'ודו, הצלחנו לצמצם את הפערים בינינו לבין כל מעצמות הג'ודו בעולם ואנחנו נוכל לעשות את זה גם בשאר הענפים".

בהמשך גם שרת הספורט, מירי רגב, תפסה מקום במסיבת העיתונאים ופנתה לאורי ששון: "אני רוצה להגיד לך שאפו. שימחת את כל המדינה, אתה והמשפחה שלך ריגשו אותנו. עקבתי אחרי הקרבות שלך ומגיע לך כל הכבוד. ראינו את הפייט, המקצועיות והנחישות שלך, אבל מעל הכל - את הדרך הספורטיבית שלך כשניסית ללחוץ יד לספורטאי המצרי. אהבתי את הדרך שבה פנית אליו, אני גאה שיש לנו ספורטאים כמוך".

על הצלחת ענף הג'ודו היא אמרה: "הענף כולו הוכיח את עצמו, אבל לא רק באולימפיאדה הזו, אלא כבר בברצלונה ובהמשך באתונה. הפעם הוא הוכיח את עצמו עם ירדן (ג'רבי) ואורי (ששון). אין לי ספק שאנחנו צריכים להשקיע יותר בענפים האולימפיים, החלטנו להגדיל את התקציב לענפים האולימפיים שהביאו מדליות לישראל. לא יכולה להיות חלוקה שיוויונית, נשקיע בענפים המועדפים ואין ספק שאם הג'ודו מביא לנו כאלו הישגים - צריך לחשוב איך מתגמלים אותו יותר כדי להצמיח את הדור הבא".

המדליסט האולימפי הטרי, אורי ששון, התייחס לזכייה המרגשת שלו אתמול וזכה לכפיים סוערות: "הרגע הזה הוא מאוד מיוחד בשבילי. זה חלום שמתגשם, רציתי את זה במשך כל החיים שלי ועכשיו זה קורה מול העיניים שלי. זה מרגש ונותן לי גאווה ענקית, אני כל כך שמח לייצג את המדינה הזו בכל פעם מחדש. אתמול ניצחתי בגדול ואני לא מפסיק לקבל הודעות מאנשים, זה מדהים".

"התחלתי להתאמן בג'ודו כבר בגיל 9 בעקבות אח שלי שהיה מודל לחיקוי", הוסיף ששון. "יש לי הורים מאוד תומכים, אבל רק כשאורן סמדג'ה הגיע לנבחרת, האמנתי שאני יכול להיות מדליסט אולימפי. הוא אמר לי שאני מסוגל לעשות את זה וזה היה נשמע לי דמיוני, אבל מאז התחלנו מסע ארוך. פיסת המתכת הזו (המדליה) שייכת לכל האנשים שעמדו לצדי לאורך כל הדרך ואני מוקיר תודה לכולם, שנתנו לי את הזכות להגשים את החלום שלי ושל כל המדינה".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >