נתניהו: ששון גרם לשינוי בגישה של מצרים אלינו

נבחרת הג'ודו התארחה אצל רה"מ וזכתה לכבוד: "הצגתם את כל הטוב שיש לנו במדינה"

עינת הירש
עינת הירש  17.08.16 - 18:51
תחילת כתבה

כבוד של גיבורים. אחרי ש-500 תומכים חיכו בשדה התעופה למדליסטים האולימפיים הטריים, אורי ששון וירדן ג'רבי, הגיע זמנם למפגש מול ראש הממשלה, בנימין נתניהו. השניים הגיעו למשרד ראש הממשלה, שבירך אותם באופן אישי על ההישג ששימח מדינה שלמה.  נבחרת הג'ודו, שכללה את הג'ודאים וכן את המאמנים אורן סמדג'ה, שני הרשקו ואת משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו.

במעמד חגיגי המדליות הוצגו לתקשורת וששון וג'רבי זכו לכבוד ששמור לגיבורים. ראש הממשלה נתניהו, אישתו, הגברת שרה נתניהו וכן שרת התרבות והספורט, מירי רגב, נכחו במעמד החגיגי, ובירכו את הספורטאים, כשלא ויתרו גם על צילום סלפי מיוחד.

"מאוד שמח לקבל אתכם בחזרה. כל מי שמגיע לנבחרת האולימפית שלנו הוא בגדר אלוף. זו יחידה מובחרת", החמיא נתניהו, "ראינו את המאמץ והמסירות והמאבק וזה מעורר השראה גם כשלא מצליחים. כולכם אלופים. יש פה דורות של ספורטאים: משה פונטי, אורן סמדג'ה ואורי ששון, מה שאומר שהענף הזה חזק".

נתניהו החמיא לג'ודאים: "למדינה שלנו יש עוצמות גדולות עם מוח וכוח ואליהם נוסף לב ענק. אתם הוכחתם את כל הדברים הללו ואנחנו נתמוך בכם וגם בנבחרות האולימפית. ישראל עולה על המפה העולמית בספורט ואנחנו נתמוך באלו שהיו ובאלו שיהיו".

לאחר מכן ראש הממשלה ניצל את הבמה כדי לבצע פנייה אישית לאורן סמדג'ה: "אל תפרוש. אנחנו צריכים ואוהבים אותך". בהמשך נתניהו הבהיר שלאירוע בו אורי ששון הושיט את ידו לג'ודאי המצרי, איסלאם אל שאהבי, הייתה השפעה פוליטית: "קיבלתי אתמול מסר ממצרים.  פתאום נשמעו מראש הממשלה שלהם קולות אחרים שלא שמענו במשך שנים. זו נקודת ציון במערכת היחסים שלנו לא רק בין הממשלות אלא גם בציבור. אנחנו גאים בכם. הצגתם את הטוב שיש במדינה שלנו". 

"אני רוצה להודות לך ולשרה על קבלת הפנים היפה הזו למשלחת הג'ודו שהביאה את אחד ההישגים היפים של מדינת ישראל", סיפרה מירי רגב,  "גם אורי ששון וגם שגיא מוקי, נתנו פייט שהראו כמה הם אוהבים את הארץ שלנו".

בהמשך רגב החמיא לששון והתייחסה לתקרית עם הג'ודאי המצרי, איסלאם אל שהאבי: "זה שנתת את היד למצרי מראה שפנינו תמיד לשלום ואני גאה בך. הענף הזה מצליח לא מהיום ואני רוצה להודות לשני ולאורן ומעל כולם לפונטי שמוביל את האיגוד".

השרה סיפרה שהתרגשה מהאקט של ג'רבי בסיום הקרב בו זכתה במדליית הארד: "הדבר הראשון שירדן עשתה אחרי שזכתה היה להצביע על דגל מדינת ישראל. הם עשו עבודה מדהימה וייצגו את המדינה בכבוד. מקווה שהנבחרת שלנו תביא לנו עוד מדליה עד יום ראשון. כל מי שעלה להילחם, גם אם לא זכה, צריך לקבל מילה טובה. ענף הג'ודו צריך ויקבל עוד תקציב".

לצד הפוליטיקאים, מרכז האירוע היו שני הג'ודאים שסחפו אחריהם את כל מדינת ישראל: "איזה כיף שבאנו לפה, תמיד כשהייתי קטנה סיפרו לי שראש הממשלה מתקשר לספורטאים שמנצחים והיום זה קרה גם לי", אמרה ג'רבי הנרגשת, "השרה וחוותה כל רגע איתנו".  אורי ששון הצטרף לדבריה: "אני מרגיש זכות ענקית לייצג את ישראל כל פעם מחדש וזו גאווה להביא מדליה למדינה הזו. מאחורי כל הצלחה שלנו עומדת מערכת מדהימה".

יו"ר האיגוד, משה פונטי, הבהיר שלמרות ההישג, הג'ודו חייב לקבל תוספת תקציב: "לא הבטחנו דבר וחזרנו עם שתי מדליות. אין ענף שמביא כל כך הרבה מדליות כמו הג'ודו. בצרפת התקציב עומד על 40 מיליון יורו, אנחנו עם תקציב של מיליון וחצי הבאנו יותר מדליות מהם במצטבר. אנחנו לא רוצים שהספורטאים שלנו יצטרכו לממן נסיעות של עצמם לחו"ל בשביל להילחם".

מאמן נבחרת הגברים ומדליסט הארד בברצלונה, אורן סמדג'ה, הודה לסובבים: "חיכינו שנים רבות לחיבוק הגדול שקיבלנו מהשרה. זה שאתם מפרגנים נותן לנו הרבה כוחות. אהבת המדינה זה הדבר הראשון שמניע אותנו. מה שהניע אותנו הוא העובדה שאנחנו עושים הכול באהבה למדינה".  מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, היה שותף לתחושות: "כיף גדול לקבל חיבוק מכל המדינה. זה קמפיין שני שלי ואנחנו מרגישים הבדל עצום וזה מחמם את הלב".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >