ספרד ניצחה לראשונה, צפו ב-87:96 על ניגריה

שמרה על הסיכוי לעלות. 76:80 לקרואטיה על ברזיל, ניצחון גם לליטא

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.16 - 06:30
תחילת כתבה

טורניר הכדורסל של ריו ממשיך לספק משחקים מרתקים. הלילה (בין חמישי לשישי) נבחרת ספרד שוב קירטעה, אך השיגה את ניצחונה הראשון בטורניר על ניגריה. ברזיל המארחת מתחילה להסתבך, לאחר שהפסידה אחרי משחק דרמטי לקרואטיה. במותחן נוסף, ליטא גברה על ארגנטינה.

קרואטיה - ברזיל 76:80
קלעו לקרואטיה: בוגדנוביץ' 33 נק', דאריו סאריץ' 15 נק' (7 ריב' ו-6 איב'), רוקו יוקיץ' 7 נק'. לברזיל: לאנדרו ברבוסה 16 נק', מרקיניוס 12 נק', גילרמה ג'יובאנוני ואוגוסטו לימה 11 נק'.

שתי הנבחרות, שנחשבות לשקולות יחסית בכוחן, פתחו את המשחק כמצופה. אף אחת לא הצליחה לברוח לשניה והרבע הראשון הסתיים ביתרון 2 לקרואטים. ברבע השני הגיעה ההתפוצצות, בעיקר של בוגדנוביץ', שסיים את המחצית הראשונה עם 16 נקודות ויתרון דו ספרתי (10) לנבחרתו.

הברזילאים, בהנהגתו של ברבוסה, ניסו להתקרב, אך בוגדנוביץ' הצליח לשמור על מרחק ביטחון. ברבע האחרון מארחת המשחקים האולימפיים עוד הצליחה לצמק עד לפער של 3 נקודות, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי והיא ספגה את ההפסד השני שלה בטורניר.

בשבת בערב ייפגשו הברזילאים את ארגנטינה (20:15) ויסיימו את שלב הבתים עם משחק מול ניגריה (שני, 20:15). לקרואטים נותרו שני משחקים גם כן ובלילה שבין שבת לראשון (4:30) הם ישחקו מול ניגריה ויסיימו את שלב הבתים במשחק מסקרן מול ליטא (בין שני לשלישי, 4:30).

ספרד - ניגריה 87:96
קלעו לספרד: פאו גאסול 16 נק' (7 ריב'), ריקי רוביו 15, רודי פרננדס 13, ווילי הררננגומס וחואן קרלוס נבארו 11, פליפה רייס (9 ריב') וסרחיו יול 9 כ"א. לניגריה: צ'מברליין אוגוצ'י 24 (7/12 לשלוש), ג'וש אקוגנון 12.

פאו גאסול וחבריו עדיין לא מרשימים בריו, אך השיגו הלילה את ניצחון הבכורה שלהם בטורניר ושמרו על הסיכוי לעלות שלב. הפתיחה הייתה שייכת כל כולה לספרדים והיה נראה כי הם ילכו על ניצחון קליל, לאחר שהרבע הראשון הסתיים בתוצאה 10:25 ל'לה רוחה'.

הרבע השני היה הפוך לחלוטין וניגריה הוכיחה למה אי אפשר לקרוא לה נבחרת חלשה. צ'מברליין אוגוצ'י היה נהדר והחזיר את נבחרתו עד לפיגור נקודה בלבד במחצית. הניגרים המשיכו את המומנטום החיובי ואף הצליחו לעלות ליתרון במהלך הרבע השלישי.

ברבע האחרון נבארו לקח פיקוד בשורות הספרדים וקלע 8 נקודות רצופות שפתחו פער ספרדי. הנבחרת האפריקנית לא אמרה נואש והצליחה שוב לחזור למשחק, אך סל ועבירה של פאו גאסול הוציאו את הרוח מהמפרשים ובסופו של דבר המשחק נגמר בהפרש שמעט משקר.

ארגנטינה - ליטא 81:73
קלעו לליטא: מינדאוגאס קוזמינסקאס 23 נק', מאנטס קליינטס 17, יונאס מאצ'יוליס 10. לארגנטינה: מאנו ג'ינובילי 22 נק', אנדרס ניוצ'יוני 14, לואיס סקולה 12, קרלוס דלפינו ופקונדו קמפאסו 10 כ"א.

אחד המשחקים המרתקים ביותר בשלב הבתים הסתיימו עם סיום דרמטי. לא בגלל כדורסל גדול, אלא בגלל המון לחימה. שתי הנבחרות, שניצחו את שני המשחקים הראשונים שלהן, לא היו מוכנות להפסיד ונלחמו עד הרגע האחרון. כבר בפתיחת המשחק אפשר היה להבין שההגנה הולכת לדבר חזק. הרבע הראשון הסתיים בתוצאה הנמוכה 15:16 לליטא.

הליטאים, בראשותו של קוזמינסקאס הצליחו לפתוח פער שיא של 7 נקודות ברבע השני. מאנו ג'ינובילי היה היחיד שהצליח לשמור את הארגנטינים במשחק ברבע השלישי, כשצלף 14 נקודות ברבע והוריד את נבחרתו בפיגור 8 נקודות לקראת 10 הדקות האחרונות של המשחק.

גם הרבע האחרון היה מלחמה גדולה, ולאחר שהליטאים כבר היו ביתרון דו ספרתי, הצליחו סקולה וחבריו לחזור למשחק בגדול ואף לעלות ליתרון. כמה איבודים טפשיים והחטאות עונשין איפשרו לליטא לחזור למשחק ולפתוח פער שאותו הארגנטינים לא הצליחו לסגור. ראויים לציון: הקהל של האלביסלסטה שפשוט התנהג כאילו הוא הגיע לגמר המונדיאל ולא הפסיק לעודד לרגע.

צפו בתקציר:

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >