21:30: ארה"ב - ספרד בחצי. גאסול התלבש

שחזור הגמרים מ-2012 ו-2008. קלדרון: "אפשר להפתיע ביום טוב שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.08.16 - 15:45
תחילת כתבה

לפני ארבע שנים, נבחרת ספרד לקחה את ארצות הברית עד לקצה בגמר טורניר הכדורסל בלונדון. גם ארבע שנים קודם לכן, בבייג'ינג, היה תסריט דומה. האמריקנים אמנם ניצחו בשני המקרים וזכו בזהב, אבל זה הלך להם קשה במיוחד. הערב (21:30), שתי הנבחרות נפגשות שוב, הפעם בחצי הגמר בריו, והספרדים מקווים שפעם שלישית גלידה.

ארה"ב אמנם הפסידה רק פעם אחת בעידן מייק ששבסקי, אבל במשחקים הנוכחיים הם נראו שבירים ועברו מספר משחקים צמודים. ואם אוסטרליה וסרביה נשארו צמודים אליהם עד לדקות האחרונות, בספרד מאמינים שהם מסוגלים לזעזע את העולם ולהדיח את קווין דוראנט, פול ג'ורג', קיירי ארווינג ושאר הכוכבים.

"הם שחקני כדורסל בדיוק כמו כולם", הזכיר חוסה מנואל קלדרון, אחד שמשחק ב-NBA כבר 11 שנה, "ראינו שהיריבות התמודדו איתם בשלב הבתים. אני חושב שגם אנחנו יכולים לעשות זאת. אנחנו חייבים להמשיך לשחק 40 דקות, כי אם תעשה שגיאות, הם יכולים לברוח מהר מאוד. אבל בערב טוב שלנו אפשר לגבור עליהם".

מי שמדאיג את סרג'יו סקאריולו ונבחרת ספרד הוא פאו גאסול. הסנטר האגדי סובל מפציעה בשריר השוק והיה בספק למשחק. למרות זאת, הכוכב הספרדי התלבש להתמודדות ואמור לקחת בה חלק, על אף מצבו.

בנבחרת ארה"ב לא מזלזלים ביריבה, בטח לא אחרי ניסיון העבר. "בדיוק כמו עם הספרס, אתה יכול לא לספור אותם כמה שאתה רוצה, אבל הם תמיד יהיו שם", טען דוראנט. ששבסקי הוסיף: "הם תמיד מופיעים בגדול למשחקים האלה. הם שמרו על שחקני המפתח מ-2008 ומ-2012 - לגבור עליהם יהיה הישג ענק מבחינתנו".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >