סנסציה: ארה"ב הודחה, ברזיל בחצי גמר. צפו

שבדיה גברה על האלופה 3:4 בפנדלים . גם המארחת בשלב הבא אחרי דו קרב מהנקודה הלבנה

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.16 - 21:35
תחילת כתבה

כדורגל הנשים חווה הערב (שישי) סוג של חילופי משמרות. ארה"ב, הנבחרת הכי מעוטרת ומצליחה בשני העשורים האחרונים, יורדת מכס המלכות. האמריקאיות הפסידו בפנדלים לשבדיה כבר בשלב רבע הגמר ובפעם הראשונה בתולדות המשחקים האולימפיים הן לא יזכו במדליה.

המחצית הראשונה היתה טובה כאשר לשתי הנבחרות היו הזדמנויות שרק במזל לא תורגמו לשערים. בדקה ה-60 נפרץ הסכר, כאשר בלקטניוס המחליפה סיימה מתפרצת והפתיעה את האמריקאיות - 0:1 לשבדיה. האלופה האולימפית. 13 דקות לסיום, אלכס מורגן כוכבת הבלתי מעורערת של טים USA נהנתה מהרחקה רעה של שחקנית שבדית בתוך הרחבה, וכבשה בקור רוח כדי להשוות ל-1:1. במהלך הארכה נכבשו שני שערים אחד לכל קבוצה, אבל שניהם נפסלו בטענה לנבדל, ואז הלכנו לפנדלים.

לינדהאל עצרה את הפנדל הראשון של אלכס מורגן, אבל הופ סולו דאגה לאזן את המצב עם עצירה משלה בבעיטה השלישית של השבדיות. במצב של 3:3 ניגשה כריסטין פרס לנקודה הלבנה אבל לא עמדה בלחץ ובעטה מעל השער - סטייל רוברטו באג'יו. דאלקויסט השבדית כן עמדה בלחץ וכבשה את הפנדל האחרון כדי לקבוע 3:4 דרמטי וסנסציוני. האלופה האולימפית בשלושת הטורנירים האחרונים בחוץ. שבדיה ממשיכה לחצי הגמר.

במשחק המקביל פגשה הנבחרת המארחת, ברזיל, את נבחרת אוסטרליה. לאחר 90 דקות ללא שערים ניגשו שתי הנבחרות להארכה בת 30 דקות. השחקניות לא הצליחו להכריע את המשחק וניגשו לדו קרב פנדלים. בתום מותחן אדיר, נבחרת ברזיל הצליחה להעפיל לחצי הגמר אחרי החמצה של אלאנה קנדי. ברזיל תפגוש את שבדיה.

שתי נבחרות נוספות שהעפילו הן גרמניה, שגברה על סין בתוצאה 0:1, שתפגוש בחצי הגמר את קנדה לאחר שזו ניצחה את צרפת באותה התוצאה.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >