ניימאר ויתר על סרט הקפטן וחגג את הזהב: אין לי מילים

כוכב ברזיל היה בעננים אחרי ה-4:5 בפנדלים על גרמניה והמדליה ההיסטורית: "מהדברים הכי טובים שקרו לי בחיים". השוער ווברטון: "אלוהים נתן לניימאר הזדמנות שנייה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.16 - 04:05
תחילת כתבה

כמה זמן חיכו לזה בברזיל. הטורניר האולימפי אולי לא יוקרתי כמו המונדיאל, אבל ספק אם זה מעניין מישהו אצל הסלסאו. כשמעליהם מרחפים הזיכרונות מגביעי העולם ב-1950 ו-2014 - אותם אירחה ברזיל וסיימה בלי התואר, ניימאר וחבריו השלימו את המשימה בהצלחה וגם עשו היסטוריה עם מדליית זהב ראשונה בטורניר האולימפי.

3 פעמים ברזיל זכתה במדליית הכסף כולל בלונדון לפני 4 שנים, אבל הפעם ההמתנה הסתיימה. ניימאר כבש שער גדול בזמן החוקי, מקס מייר השווה וההכרעה נפלה רק בפנדלים. קפטן הסלסאו כבש את הבעיטה המכריעה שקבעה 4:5 בפנדלים וסגר עניין אחרי 1:1 בתום 120 דקות. ניימאר הנרגש לא הצליח לעצור את הדמעות והיה טירוף במרקאנה אחרי שהפנדל האחרון שלו הלך לרשת.

"זה אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בחיים שלי, אין לי מילים", אמר ניימאר ולא שכח גם לסגור חשבון עם מבקרי נבחרת ברזיל, שפתחה את הטורניר האולימפי עם תוצאות תיקו מאופסות מול דרום אפריקה ועיראק, "עכשיו הם (המבקרים) יצטרכו לאכול את הכובע. ביקרו אותנו הרבה והיו לנו הרבה רגעים קשים, אבל ענינו על המגרש. אני רוצה להודות למשפחה שלי".

ניימאר גם הודיע שיוותר על סרט הקפטן. "שמחתי כשמוניתי לקפטן הנבחרת", הסביר גיבור הערב, "זה היה כבוד עבורי, אבל החל מהיום אני מוותר על זה. טיטה (מאמן ברזיל החדש) יכול לבחור את הקפטן החדש".

השוער ווברטון שעצר את הפנדל של נילס פטרסון כדי לפנות את הבמה לניימאר, דיבר על הכוכב של ברזיל: "אמרתי לו שאלוהים נתן לו הזדמנות שנייה. אלוהים אוהב את ניימאר כמו שהוא אוהב את כל הנבחרת הזו". מרקיניוס אמר: "כולם יודעים כמה לחץ היה על השחקנים המובילים בנבחרת. למרות הגיל הצעיר, הצלחנון לעשות את זה".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >