נגעה במדליה: חנה מיננקו חמישית בגמר המשולשת

הקופצת נכנסה לספרי ההיסטוריה עם ההישג הטוב ביותר לאתלטית ישראלית במשחקים האולימפיים. קבעה שיא עונתי של 14.68 מ', מרחק 6 סנטימטרים מהארד. זהב לאיברגואן

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לריו  15.08.16 - 04:10
תחילת כתבה

חנה קנייזייבה מיננקו אמנם הגיע לשיא שלה העונה בזמן הטוב ביותר, אבל היא חוזרת הביתה בלי שום דבר על הצוואר בתום גמר קפיצה משלושת איכותי בריו. הקופצת קבעה הישג שיא לאתלטית ישראלית, כשסיימה במקום החמישי עם תוצאת השנה שלה, 14.68 מטרים, והשאירה אותנו עם הרבה גאווה, אבל עדיין ללא הדבר האמיתי - מדליה אולימפית.

  • 5OLYMPICS –  ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

מיננקו הגיע לגמר הרבה יותר מוכנה מלמוקדמות, שם קבעה 14.20 מ', וכבר בקפיצה הראשונה שיפרה את השיא העונתי שלה וקבעה 14.25, אך למרות זאת השתרכה מאחורי המובילות. הקפיצה השניה (14.39 מ') סידרה לה את המקום בין שמונה ההראשונות וגם שלוש קפיצות נוספות, אבל לא פריצה את שלוש הראשונות. בניסיון הראשון שלה היא הדהימה עם 14.68 מטרים, 10 סנטימטרים בלבד מהשיא האישי והמשיכה להתקרב, אבל לא יותר מכך. עונה רצופת פציעות וקשיים מסתיימת עם טעם חמוץ מתוק עבור מיננקו.

מהלך התחרות
מיננקו פתחה עם 14.25 מטרים, שיא עונתי, אבל היא דורגה רק במקום השמיני בתום הסבב הראשון, רחוק מהמוליכות. בקפיצה השניה מיננקו שיפרה את הביצוע והוסיפה 14 סנטימטרים בדרך ל-14.39 שהקפיצו אותה למקום החמישי, לפחות באופן זמני, אך היא עדיין הייתה רחוקה מאיברגואן, רוחאס וריפקובה שאיישו את הצמרת. לאחר הקפיצה נראה היה שהיא סובלת מכאבים ואולי אף ספגה פציעה. הקפיצה השלישית הייתה פחות טובה (14.32 מ'), אך היא קיבלה שלוש קפיצות נוספות לאחר שהתברגה בשמינייה הראשונה.

הקפיצה הראשונה שלה מבין השלוש הייתה הטובה ביותר שלה עד אותה נקודה. מיננקו התקרבה מאוד אל השיא האישי שלה עם 14.68 מטרים ועלתה למקום החמישי. מיננקו פסלה בקפיצה החמישית והשאירה לעצמה סיכוי קטן לשפר מיקום. גם הקפיצה האחרונה (14.33 מ') לא עזרה לה לשפר מיקום והתקווה למדליה נגוזה. היא אמנם עוברת את ההישג אסתר רוט שחמורוב, שסיימה במקום השישי בגמר ל-100 מטרים משוכות במונטריאול, אבל אחרי המקום הרביעי בלונדון, בוודאי היא ציפתה ליותר.  

את מדליית הזהב קטפה אלופת העולם, קטרין איברגואן מקולומביה עם שיא עונתי של 15.17 מטרים. יולימר רוחאס מוונצואלה התברגה למקום השני ולקחה את מדליית הכסף עם 14.98 מטרים והאלופה האולימפית מלונדון אולגה ריפקובה קפצה ל-14.74 מטרים כדי לקחת את הארד, כך שבין מיננקו לבין מדליה הפרידו שישה סנטימטרים.

 

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >