מיננקו: אם הייתי בריאה השנה, זה היה אחרת

הקופצת יצאה מאוכזבת מהגמר: היה חסר משהו. אני מקווה להיות בטוקיו

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לריו  15.08.16 - 04:37
תחילת כתבה

רגשות מעורבים, זו ההגדרה הטובה ביותר למצב בו יוצאת חנה קנייזייבה מיננקו מגמר הקפיצה המשולשת בריו 2016. האתלטית קבעה את השיא העונתי שלה והייתה קרובה מאוד לשיא האישי עם 14.68 מטרים, סיימה חמישית ועקפה את הישג השיא של אסתר רוט שחמורוב שסיימה במקום השישי במונטריאול, אבל נפרדת מהאולימפיאדה ללא מדליה על הצוואר.

 • 5OLYMPICS –  ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם
 • בסיום נראתה מיננקו מעט מאוכזבת, אבל גם היא יודעת שבתום עונה רצופת פציעות, היא לא הייתה יכולה להשיג הרבה יותר מכך. "תודה רבה לכל הישראלים שמעודדים אותי ותומכים בי ונותנים לי אהבה", היא אמרה בסיום, "עשיתי הכל כדי לייצג בכבוד. רציתי מדליה כי הייתי בעבר במקום הרביעי, אבל זו הייתה שנה קשה בגלל הניתוח. יחד עם זאת, כמעט עשיתי את השיא שלי במשחקים האולימפיים".

  הרמה בתחרות הייתה גבוהה מאוד ואלופת העולם, קטרין איברגואן מקולומביה, הייתה צריכה לקבוע שיא עונתי כדי לזכות בזהב. מיננקו לא הופתעה: "לא הייתי בהרבה תחרויות בשנה הזו וזה קשה. לאחרות היה יותר ניסיון. זו תחרות ראשונה גדולה עם כולם והיה חסר משהו".

  לסיום הוא הוסיפה: "יותר טוב להיות בלי מחשבות עכשיו. אם הייתי בריאה השנה, התוצאה הייתה אחרת. התעייפתי מכל הניתוחים והפציעות. אני צריכה לחשוב על הבריאות קודם כל ואחרי זה נראה תוצאות אחרות. אני מקווה להיות גם בטוקיו".

  מלבד חנה מיננקו, גם דימה קרויטר סיים את דרכו בריו, אך הוא עשה זאת לאחר שלא הצליח להעפיל לגמר הקפיצה לגובה. קרויטר, שפסל בגובה של 2.22 מטרים, היה מפוכח לאחר התחרות: "התוצאה היא לא ראויה. במקום הזה צריך להראות תוצאות הרבה יותר טובות אם בכלל רוצים להתקרב לגמר ולא עמדתי בזה. אני מרגיש שאיכזבתי ולא עמדתי בציפיות שלי ושל מי שתומך בי. אני כבר חושב קדימה, מה אני צריך לעשות. מחכות לי עוד ארבע שנים שאני אתמקד במקצוע ומקווה להגיע יותר מוכן בפעם הבאה".

  צפו בקרויטר מנתח את ההדחה שלו במוקדמות הגובה >>

  הדפס
  אירועים ושידורים ריו 2016
  בחירה לפי יום:
  ישראלים
  מומלצים
  לכל האירועים >