"בולט יפרוש בקרוב. ואן ניקרק יהיה הכוכב הבא"

ג'ונסון, ששיאו בן ה-17 שנה נשבר ע"י הדרום אפריקי, התמוגג מההישג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.08.16 - 07:13
תחילת כתבה

"ידעתי שאני יכול לשבור את שיא העולם. חלמתי על המדליה הזאת כל החיים. אני מרגיש מבורך", כך סיכם את הלילה מי שהדהים את עולם האתלטיקה ושבר את שיא העולם בן ה-17 שנים של מייקל ג'ונסון ב-400 מטר, ווייד ואן ניקרק. הדרום אפריקאי בן ה-24 טס ל-43.03 שניות באחד מריצות הספרינט הקשות ביותר והשאיר מאחור את ה-43.18 שקבע האמריקני ב-1999.

"יוסיין בולט יפרוש בקרוב, אבל ואן ניקרק יכול להיות הכוכב הבא של הספורט", כך הגיב ג'ונסון, ששידר את השיא בתור שדר BBC. מחזיק השיא הקודם המשיך והחמיא לאלוף החדש: "הוא עשה את זה בסטייל. זה כמו לצפות בבולט שובר את שיא העולם ב-2009. כמי שאוהב את הענף, זה היה מדהים לצפות בזה".

על הידיעה ששיאו נשבר והוא כעת נמחק מראש הטבלה: "אהיה בסדר גמור, החיים ממשיכים כסדרם, אבל ווייד יקום מחר בבוקר בידיעה שהוא עשה את זה, ואני מכיר את התחושה הזו. היה עליו לחץ עצום, עכשיו הוא ינסה לרדת מתחת ל-43 שניות וזה יהיה קשה. אני חשבתי שאני יכול לעשות את זה ולא הצלחתי. מעכשיו הוא יסתובב עם מטרה על הגב".

יש שלושה דברים מדהימים ביותר בשיא החדש של ואן ניקרק. 1. הוא הפך לספורטאי הראשון שזוכה בזהב אולימפי ממסלול מספר 8. מה שאולי יכול להעיד על חלק מהטקטיקות שנכנסו בשנים האחרונים. גם ג'ונסון התפעל כשצעק בסיום המירוץ מתא העיתונאים: אלוהים ישמור! מהמסלול השמיני, שיא עולם חדש!". 2. הוא היה לראשון שיורד מ-10 שניות ב-100 מטר, מ-20 שניות ב-200 מטר ומ-44 שניות ב-400 מטר.

3. המדהים בסיפור של הדרום אפריקאי הוא מי שמאמן אותו, או בעצם מי שמאמנת אותו. סבתו בת ה-74 של האצן היא המאמנת שלו וזה מה שנותן עוד מימד מיוחד לסיפור. "הם קרובים מאוד, מחוברים ממש ומאוד מכבדים אחד את השניה", סיפרו קרובים לשניים.

"למרות שהיא נראית כמו סבתא חביבה, היא מאמנת מאוד קשוחה וכולם מכבדים אותה. היא מבינה את התחום טוב מאוד וואן ניקרק יודע שיש לו על מי לסמוך". עכשיו רק נותר לחכות ולראות האם הסבתא תגרום לנכד לעשות עוד משהו שאף אחד לא עשה - לרדת מ-43 שניות. נחכה ונראה.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >