רנו לאבילני השווה בין הקהל הברזילאי לנאצי

הקופץ, שספג בוז אמר "לא היה דבר כזה מאז אוואנס ב-1936" והתנצל

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לריו  16.08.16 - 07:42
תחילת כתבה

לא משנה אם זה כדורגל, כדורסל או קפיצה במוט, הקהל הדרום אמריקאי לא בא להיות חלק מההצגה, הוא ההצגה ולפנות בוקר (בין שני לשלישי), הוא הוכיח זאת שוב. האלוף האולימפי ושיאן העולם בקפיצה במוט, רנו לאבילני הצרפתי הסתפק רק בכסף באחת ההפתעות הגדולות ביותר של המשחקים, כשתיאגו דה סילבה המקומי קוטף את הזהב עם שיא אולימפי של 6.03 מטרים.

  • 5OLYMPICS – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם

לאבילני העצבני לא קיבל בשלווה את ההפסד שלו והתלונן בסיום על כך שהקהל המקומי הפריע לו בזמן הקפיצות ואף עשה השוואה מאוד מעוררת מחלוקת. "זה לא היה הוגן שקראו לעברי בוז. אלה דברים שקורים בכדורגל, לא באתלטיקה. ב-1936 הקהל היה נגד ג'סי אוואנס ומאז לא ראינו דבר כזה. צריך לטפל בזה. זו לא תדמית טובה למשחקים האולימפיים. אני מרגיש קצת חסר מזל. הרף נפל מכלום ב-6.03 מטרים. אחזור כדי לקחת את הזהב בטוקיו".

לאחר מכן, יש לציין, לאבילני התנצל על ההשוואה ואמר שהיה נסער מיד לאחר ההפסד, אך הוסיף: "עדיף להישאר בבית ולראות את התחרות בטלויזיה מאשר לבוא ולשרוק בוז. לפחות אז יהיו אנשים שרוצים לראות ספורט באצטדיון. זה ממש הפריע לי, הרגשתי את הרוע של הקהל ובספורט שלנו שלא רואים את זה. זה נורמלי שהברזילאים תמכו בטיאגו, אבל חוסר הכבוד ליריבים לא. אם אתה לא אוהב מישהו, תתעלם ממנו, אל תבוז לו. נעלבתי מכך. זה נורא לראות את זה במשחקים האולימפיים".

בצד המנצח, גם אחרי התחרות, דה סילבה התקשה להאמין שהזהב שלו: "זה מדהים. זו הפעם הראשונה שאני עובר שישה מטרים. לפני שעה וחצי הקהל לא הכיר את שמי, אבל עכשיו זה ישתנה". לגבי העזרה שקיבל הוסיף: "הקהל עודד אותי יותר מדי. הייתי צריך להתרכז על הטכניקה שלי ולשכוח ממנו".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >