טקטיקה או תכנון? מילר והנפילה הלא שגרתית

הדעות על זוכת ה-400 חלוקות. מילר: "מעולם לא עשיתי זאת בעבר"

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לריו  16.08.16 - 08:35
תחילת כתבה

פעם בארבע שנים מקבלת האתלטיקה את הבמה המרכזית במשחקים האולימפיים והאתלטים, שיודעים זאת, מוכנים לעשות הכל כדי לחזור הביתה עם הזהב. לפנות בוקר (בין שני לשלישי) זה הוכח שוב, כששוניי מילר מאיי הבהאמה הפתיעה את אלופת העולם, האמריקנית אליסון פליקס, בריצה ל-400 מטרים, בזכות נפילה אל קו הסיום. האם מדובר בטקטיקה או במקרה? הדעות על כך חלוקות.

 • 5OLYMPICS – ערוץ הקיבוץ של האולימפיאדה עם האירועים הגדולים בו-זמנית, חי מריו. אפיק 26 ב-YES, HOT ובסלקום TV - פתוח לכולם
 • האצנית האמריקנית, לולו ג'ונס, בטוחה כי היה מדובר במשהו מתוכנן. "אנשים כועסים על מילר כי היא ניצחה בצלילה, אבל רוב המקצוענים בנקודה אחת בקריירה שלהם השתמשו בטקטיקה הזו כדי לנצח. מילר לא רימתה אליסון, היא ניצחה בצורה הוגנת. אני מבינה שיש כעס, אבל זה לא מגיע למילר. שתיהן רצו עם כל מה שיש להן".

  לעומת זאת, האלוף האולימפי לשעבר בריצה הזו, מייקל ג'ונסון, לא חושב שזה נעשה בכוונה: "היא צללה לקו הסיום בגלל שהיא מעדה. ספרינטרים יודעים שהדרך המהירה ביותר לעבור את הקו היא בהישענות בזמן הנכון. תסמכו עליי".

  ומה הגרסה של מילר? "אני עדיין לא יודעת מה קרה. איכשהו סיימתי על הרצפה", היא אמרה, "לא ידעתי שניצחתי את המירוץ עד ששמעתי את אמא שלי צורחת. הדבר היחיד שהיה לי בראש הוא שאני חייבת להשיג את הזהב, עבדתי קשה מאוד בשביל זה. אמנם נפלתי לקו הסיום, אבל ניצחתי בגלל זה ואני פשוט מודה לאל על כך. מעולם לא עשיתי זאת בעבר. יש לי חתכים ופצעים וזה כואב".

  פליקס המאוכזבת ניסתה לעכל את ההפסד הכואב: "אני מרגישה מרוקנת מבחינה פיסית ורגשית בנקודה הזו. אני פשוט מאוכזבת. לא חושבת שהייתה לי שנה כל כך קשה כמו זו. מאוד רציתי לקחת את הזהב".

  צפו בקפיצה לניצחון של מילר >>

  הדפס
  אירועים ושידורים ריו 2016
  בחירה לפי יום:
  ישראלים
  מומלצים
  לכל האירועים >