"נשיא ההתאחדות ישפט ע"י אלוהים, אני סולחת"

במסע"ת טעונה פרשה ילנה איסינבייבה והוצגה כחברה בוועד האולימפי הבינלאומי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.08.16 - 19:32
פורשת עם כעס רב על התאחדות האתלטיקה. איסינבייבה (getty)
פורשת עם כעס רב על התאחדות האתלטיקה. איסינבייבה (getty)
תחילת כתבה

האתלטית הרוסייה ילנה איסינבייבה כינסה הערב (שישי) בפארק האולימפי בריו מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הודיעה על פרישה והוצגה כחברה בוועד האולימפי הבינלאומי. איסינבייבה בת ה-34 כבשה במהלך הקריירה שלה פסגות רבות, ורשומה על נתון יוצא דופן כששברה בעבר 24 פעמים את שיא העולם בקפיצה במוט.

הרוסייה הגיעה למסיבת העיתונאים טעונה מאוד על התאחדות האתלטיקה הבינלאומית ובין היתר אמרה: "בכל הניצחונות שלי הייתי נקייה, אף אחד לא הציג הוכחות או עובדות אחרות. אני לא שופטת ואני בטח לא אלוהים. אם נשיא ההתאחדות מאמין שהם התייחסו אלי באופן הוגן, הם ישפטו על ידי אלוהים, אני סולחת".

בהתייחסה לדברים החמורים אמרה: "זה הכביד עלי מאוד, עכשיו הוקל לי". הקופצת במוט פרסמה במקביל למסיבת העיתונאים גם סרטון ברשתות החברתיות וכתבה: "אני מסכמת את הקריירה שלי ופותחת דף חדש כחברה בוועד האולימפי".

זוכת הזהב בקפיצה במוט באתונה 2004, ובבייג'ין 2008, הושעתה מהמשחקים האולימפיים בריו בעקבות שערוריית החומרים האסורים של הנבחרת הרוסית, ובכך לא יכלה להתמודד על האפשרות לשחזר את הישגיה. בלונדון 2012 זכתה איסינבייבה במדליית הארד בקפיצה במוט.

מלבד המשחקים האולימפיים, איסינבייבה זכתה בשלוש מדליות זהב באליפות העולם באתלטיקה, ובעוד ארבע מדליות זהב באליפות העולם באתלטיקה באולם. כמו כן, זכתה שלוש פעמים בתואר אתלטית השנה בעולם. היום כאמור נבחרה להיות חברה בוועד האולימפי הבינלאומי, זאת למרות שהושעתה מהמשחקים בריו. 

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >