צפו: זהב לשליחות של ארה"ב בריצת 4X100

האמריקניות שמרו על התואר, כסף לג'מייקה. רק ארד לאיינה ב-5000

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.08.16 - 06:28
תחילת כתבהיומיים לפני טקס הסיום בריו, איצטדיון האתלטיקה סיפק אמש (בלילה בין שישי לשבת) עוד כמה רגעים מותחים ודרמטיים. זה התחיל עם הפתעה גדולה בגמר 5000 מטרים לנשים, כשויויאן צ'רויוט הקנייתית קבעה שיא אולימפי וניצחה את אלמז איינה, שסיימה רק עם ארד. לאחר מכן, הצליחה נבחרת השליחות של ארה"ב לזכות בפעם השנייה ברציפות במדליית הזהב ב-4X100.

גמר 4X100 נשים:
דרמה גדולה על המסלול הסתיימה בזכייה שנייה ברציפות של שליחות ארצות הברית במירוץ ה-4X100. עד לאמצע המירוץ היה נראה שהג'מייקניות בדרך אל התואר, עד שאינגליש גרדנר פתחה מבערים והחזירה את היתרון לאמריקניות שסיימו בתוצאה של 41.01 שניות. שלי אן פרייזר פרייס הג'מייקנית הייתה האחרונה לרוץ, אבל הצליחה רק לצמצם את הפער של נבחרתה שסיימה במקום השני לאחר 41.36 שניות. הבריטיות עצרו את השעון על 41.77 שניות וזכו במדליית הכסף.

האצנית האמריקנית אליסון פליקס, שזכורה לכולם מהפלת המקל בחצי הגמר, זכתה במדלייה האולימפית השמינית שלה והוכיחה שוב שהיא אחת מהספורטאיות הגדולות של ארצות הברית בכל הזמנים.

גמר 5000 מ' נשים:
לאחר שזכתה בגמר ה-10,000 כשלה אלופת העולם איינה אלמז וסיימה רק עם מדליית ארד. ויויאן צ'רויוט הקנייתית הייתה זו שעצרה את השעון על 14:26:17, קבעה שיא אולימפי חדש והפתיעה את כולם. הלן אובירי, גם היא מקניה, זכתה במדליית הכסף. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שקנייתית זוכה במדליה ב-5000 מ' נשים וכאמור, זה קרה היום פעמיים.

צפו בויויאן צ'רויוט מנצחת בגמר:

קפיצה במוט נשים:
גמר הקפיצה במוט היה שייך ליקטריני סטפנדיני היווניה, שעברה רף של 4.85 וזכתה במדליית הזהב, המדליה האולימפית הראשונה שלה. אלופת העולם בקפיצה למוט באולם, סנדי מוריס האמריקנית, עברה גם היא את אותו הגובה אך לקחה את מדליית הכסף בגלל עודף פסילות. אליזה מקארטני בת ה-19 מניו זילנד קטפה את מדליית הארד.

צפו בסטפנדיני זוכה בזהב:
גמר יידוי פטיש גברים:
היסטוריה קרתה בגמר יידוי הפטיש לגברים, כשדילשוד נזרוב מטג'יקיסטן זכה במדליית הזהב הראשונה בהיסטוריה של מדינתו, והרביעית בסך הכל. הוא קבע תוצאה של 78.68 וניצח את איוואן ציחאן הבלארוסי בן ה-40, שהגיע למרחק 77.79. וויצ'יץ נוביצקי הפולני השיג את מדליית הארד עם תוצאה של 77.7.

צפו בנזרוב עושה היסטוריה:
הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >