יוסיין בולט חגג: "הנה לכם, אני הגדול מכולם"

הג'מייקני: "הולך להישאר ער עד מאוחר". בלייק: "אשכנע אותו לרוץ ביפן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.08.16 - 07:19
תחילת כתבה

מושלם. ככל הנראה במשחקים האולימפיים האחרונים שלו, יוסיין בולט עשה זאת שוב. הפנומן הג'מייקני הוביל הלילה את נבחרת השליחים של ארצו לזכיה במדליית הזהב בריצת 4X100. בכך קטף בולט זהב תשיעי בקריירה והשלים טריפל - טריפל: ניצחון בכל שלושת מיאוצי הספרינט הגדולים בפעם השלישית ברציפות.

אתמול, לאחר הניצחון ב-200 מטרים, שאל בולט את העיתונאים "מה עוד אני צריך לעשות כדי להוכיח שאני הגדול מכולם"? היום, לאחר ריצת השליחים הוא כבר אמר להם: "בבקשה, אני הגדול מכולם".

"אני הולך להישאר ער עד מאוחר ולעשות חיים", המשיך הג'מייקני, "כשהתחלתי את הדרך לא ידעתי שכך זה יסתיים. הנבחרת שלי עזרה לי הלילה. כל עוד העברנו את המקל הניצחון לא היה מוטל בספק". אם לא יקרה משהו ממש בלתי צפוי מדובר יהיה במשחקים האחרונים של בולט, אך חברו יוהאן בלייק אמר: "יוסיין צריך להיות נצחי, והוא נצחי. אני אנסה לשכנע אותו לחזור למשחקים ב-2020".

בולט עצמו צייץ:

מייקל ג'ונסון האגדי פירגן בסיום ואמר: "זה היה מירוץ מדהים. ארצות הברית היתה שם, יפן היתה שם. ג'מייקה היתה צריכה להעביר את זה לבולט, הוא היה צריך לרדוף אחרי היפנים, אבל בולט הוא  מושלם. הכל זהב. בלי כסף, בלי ארד. התצוגה הפנטסטית של התחרות הזו".

מי שחוותה לילה מוצלח הרבה פחות היא נבחרת השליחים של ארה"ב שנפסלה. מייק רוג'רס העביר את המקל לג'סטין גטלין מוקדם מדי במה שעלה לאמריקנים במדליית הארד. "כבר עשינו את סיבוב החגיגות, הגענו לדבר עם צוות הטלוויזיה ואז הם אמרו לנו שנפסלנו", סיפר טייסון גיי.  הם אמרו שגטאלין קיבל את המקל לפני איזור ההחלפה, אבל הוא אומר שזה לא היה ככה 

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >