הדרך לזהב: התרחישים שיביאו לדוידוביץ' מדליה

תלויה בעצמה: מה צריך לקרות כדי שנשמע את ההמנון הישראלי בריו?

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.16 - 11:30
תחילת כתבה

מעיין דוידוביץ' תנסה מחר (ראשון, 20:05) לשחזר את ההישג של גל פרידמן מאתונה 2004 ולזכות במדליית הזהב בגלישה. הישראלית נמצאת בעמדה מצויינת לפני שיוט המדליות, ואם תתעלה על עצמה היא תוכל להגשים חלום ולהביא גאווה גדולה למדינה. אספנו את כל התרחישים שיכולים להביא את גולשת ה-RS:X אל הפודיום.

נכון לרגע זה, הישראלית מדורגת 5 בדירוג הכללי עם 60 נקודות (יחד עם מקומות 3-4). במקום הראשון והשני נמצאות שתי גולשות עם 55 נקודות כל אחת. כידוע, בגלישה צוברים נקודות שליליות ולכן מי שתשיג הכי מעט נקודות, תזכה בזהב. בשיוט המדליות, שאליו הגיעו 10 מתמודדות, הניקוד הוא כפול. כלומר, מקום ראשון תצבור 2 נקודות שליליות והמקום אחרון תצבור 20.

טבלת הצמרת לפני שיוט המדליות
1. פלאביה טרטליני (איטליה) - 55 נקודות
2. סטפניה אלפוטינה (רוסיה) - 55 נקודות
3. צ'ן פיינה (סין) - 60 נקודות
4. שארלין פיקון (צרפת) - 60 נקודות
5. מעיין דוידוביץ' (ישראל) - 60 נקודות
6. מרינה אלבאו (ספרד) - 61 נקודות

התרחיש החלומי
במקרה שבו מעיין דוידוביץ' תגיע ראשונה בשיוט המדליות היא תבטיח לעצמה את מדליית הארד לכל הפחות. במקרה שכזה, תסיים הגולשת עם 62 נקודות ותחכה למעידה של פלאביה טרטליני האיטלקיה וסטפניה אלפוטינה הרוסיה. אם השתיים יסיימו במקומות 4 ו-5 ומטה, הגולשת הישראלית תזכה לעמוד בראש הפודיום, לשמוע את ההמנון ולהיכנס לספרי ההיסטוריה.

התרחיש הריאלי
דוידוביץ' נמצאת כרגע במומנטום מצוין. היא סיימה את שלושת השיוטים של אתמול במקומות 5, 2 ו-2 ואין סיבה אמיתית שתמעד בפתאומיות אל עבר המקומות האחרונים בשיוט המדליות. כרגע, בגלל נתונים ודירוגים פנימיים, הישראלית נמצאת במקום החמישי בשיוויון נקודות עם מקומות 3 ו-4. כלומר, היא רק צריכה להגיע לפני הסינית והצרפתיה ולקוות שהספרדייה לא תעקוף אותה כדי לסיים עם מדליית הארד. מצב הגיוני לחלוטין. אגב, אם כבר דיברנו על מומנטום חיובי, הסינית שמדורגת שלישית, סיימה אתמול את שלושת השיוטים במקום הראשון.

התרחיש הפסימי
אם דוידוביץ' תסיים מחוץ לשלישייה הראשונה בשיוט המדליות, בהנחה ששאר המתחרות שלה לא מסיימות במקומות האחרונים, חלום הפודיום יירד לטמיון. יכול להיות שאפילו מקום שני, שיציב אותה עם 64 נקודות, לא ייתן לה מדליה. במהלך 12 השיוטים שהיו עד כה, הצליחה הגולשת הישראלית להיכנס 4 פעמים לשלישייה הראשונה. מצד שני, היא גם סיימה שלוש פעמים מחוץ לעשירייה הראשונה. דוידוביץ' אומנם לא הצליחה לנצח אף שיוט, שיכריע במקרה של שיוויון נקודות. יחד עם זאת, בגלל שהניקוד הוא זוגי והפערים הם אי זוגיים, לא תיתכן אפשרות של שיוויון נקודות אחרי שיוט המדליות.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >