קרוב וכואב: מעיין דוידוביץ' פספסה זכייה במדליה בריו

החלום נגוז: אחרי יום מורט עצבים ודחייה בהזנקה, הגולשת הגיעה תשיעית אל קו הסיום של שיוט המדליות וסיימה במקום השביעי הכללי. זהב לפיקו הצרפתייה, כסף לצ'ן הסינית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.08.16 - 22:00
תחילת כתבה

אחרי ההצלחה הכבירה בענף הג'ודו ושתי מדליות הארד של ירדן ג'רבי ואורי ששון, מדינת ישראל החזיקה הערב (ראשון) אצבעות למעיין דוידוביץ' בשיוט המכריע שלה בגלישת RS:X, אבל הגולשת נכשלה בניסיון לזכות במדליה וסיימה רק במקום התשיעי בשיוט והשביעי הכללי.

ערב השיוט המכריע, דוידוביץ' הגיעה בעמדה מצויינת כשהיא במקום השישי הכולל ובמרחק חמש נקודות בלבד משתי המוליכות. למרות שידעה שגורלה נמצא בידיה, דוידוביץ' התקשתה מאוד בשיוט האחרון ופיספסה הזדמנות פז לזכות במדליה אולימפית היסטורית מבחינתה.

דוידוביץ' דווקא פתחה בסערה את שיוט המדליות, נטלה את ההובלה מהר מאוד והגיעה רביעית למצוף הראשון ועלתה עד למקום השלישי בדירוג הכללי. הבעיה של מעיין הייתה שהיא דעכה במירוץ למצוף השני, נתקעה בו ויריבתה הסינית הגיעה אליו שניה ופתחה ביניהן פער בדירוג הכללי.

הגולשת הישראלית הגיעה שישית למצוף השני ואיבדה הרבה גובה. היא הגיעה רק שביעית למצוף השלישי והייתה זקוקה לנס כדי להגיע לקו הסיום בעמדה טובה שתסדר לה מדליה. בסופו של דבר, דוידוביץ' סיימה במקום הלפני האחרון בשיוט המדליות ונחלה אכזבה גדולה. פיקו הצרפתייה זכתה בזהב, צ'ן הסינית בכסף ואלפוטינה הרוסייה בארד.

דוידוביץ' החלה את המסע שלה בריו לפני שמונה ימים ופתחה בצורה נהדרת כשסיימה את היום האחרון במקום השביעי. ביום השיוטים השני היא אפילו העלתה הילוך וטיפסה שני מקומות נוספים. ביום שלישי, שדווקא נפתח טוב עבורה, היא דעכה וירדה למקום השישי, אבל דאגה להיצמד למקום השלישי וסידרה לעצמה עמדה מצויינת לפני השיוט המכריע והמאכזב הערב.

אחרי שנים מוצלחות שחוותה ב-2013 ו-2014, בהן דוידוביץ' קטפה שתי מדליות ארד באליפות העולם, השנתיים האחרונות לא האירו פנים לגולשת הישראלית ובעיקר השנה האחרונה. הערב הייתה לה הזדמנות פז לקנות את עולמה מחדש ולהקפיץ מדינה שלמה על הרגליים, אך היא נכשלה.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >