מעיין דוידוביץ': "זה לא מספיק טוב. מסוגלת ליותר"

הגולשת פספסה מדליה בשיוט האחרון ודיברה בסיום: "הפנים הם לאולימפיאדת טוקיו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.08.16 - 22:02
תחילת כתבה

קרוב והכי כואב שיש. מעיין דוידוביץ' נגעה במדליה, העפילה לשיוט המדליות וחשבה שאולי היא תוכל להשיג מדליה עשירית בהיסטוריה של ישראל. הגולשת הישראלית הייתה קרובה להגשים את החלום הכי גדול שלה, אבל לא הצליחה להתעלות במאני טיים וסיימה במקום השביעי בלבד.

דוידוביץ' פתחה נהדר את שיוט המדליות, אך נתקלה במצוף וסיימה במקום התשיעי בשיוט המדליות. בכך, הגולשת שיחזרה את הפספוס הכואב של לי קורזיץ' שסיימה במקום השישי במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 לאחר שפספסה בשיוט המדליות. יחד עם זאת, יש לסייג: דוידוביץ' רשמה מבחינתה אולימפיאדה נהדרת ועלתה על כל ציפייה קודמת שהיו ממנה עוד לפני המשחקים בריו.

"הרגשתי בהתחלה טוב, אבל לא הצלחתי להתקדם משם. ציפיתי ליותר, אבל קיבלתי את זה יחסית בקלות", סיפרה דוידוביץ' מיד לאחר השיוט, "הרוח פה הפכפכה. זה היה יום שאין מה לעשות בו, התחלתי טוב ואחרי זה עשיתי טעות".

למרות הרצון לשמור על אופטימיות, דוידוביץ' הודתה שהיא קיוותה לתוצאה טובה יותר: "רציתי לעזוב את ריו בצורה יותר טובה, חשבתי שאני מסוגלת ליותר, אז זה קצת מבאס. הייתי עושה את הכל בדיוק אותו דבר. מקום 7 זה לא מספיק טוב, מקווה שבטוקיו כבר יהיה יותר טוב ולשם אני מכוונת. אני לא שבעה, יכולתי לעשות הרבה יותר".

בסיום איחלה דוידוביץ' בהצלחה לחנה קנייזיבה מיננקו: "אני מרגישה שלמה עם עצמי, היית לי תקופה טובה פה. לא הלך לי טוב היום אבל זה חלק מהשיט. מחזיקה אצבעות לחנה קנייזייבה שתביא את המדליה השלישית".

"המשפחה גאה במעיין על כל הדרך שהיא עשתה, בטוח שהיא מאוכזבת אבל אנחנו מאחוריה", סיפר דן דוידוביץ', אחיה שצפה בה מישראל, "היא נסעה לריו עם מטרה לחזור עם מדליה ולא היה לה משהו אחר בראש. לא קרה, אבל הפנים לטוקיו. דיברתי איתה בבוקר, היא הייתה קרת רוח כמו שצריך להיות. מעיין עשתה את כל מה שהיא הייתה צריכה, אבל לים חוקים משלו. אנחנו גאים בה על הדרך ומחכים לה בישראל".

ציקי דוידוביץ', אביה של מעיין, היה שותף לתחושות: "המערכת לא עזרה לה בעבר, אז היא רצתה לפרוש וכשהיא חזרה הוועד האולימפי עזר ואז היא החליטה לחזור. היא מאוכזבת וגם אנחנו, אבל היא עשתה עבודה טובה כל התחרות ובספורט אפשר לנצח ואפשר להפסיד".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >